X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера

О сроке действия медицинских справок, выданных водителям

В письме от 22.12.2015 г. № 3.12-17/2189-ЗПІ-15 Минздрав сообщает, что периодичность прохождения водителями медосмотров для подтверждения права на управление автомобилем установлена п. 1.3 Положения о медицинском осмотре кандидатов в водители и водителей транспортных средств, утвержденного приказом Минздрава и МВД от 31.01.2013 г. № 65/80, в зависимости от возраста водителя.

Если водитель непосредственно не задействован в работе по перевозке пассажиров и грузов, при которой водители проходят такой медосмотр ежегодно, то он проходит медосмотр в общем порядке в зависимости от своего возраста.

Срок действия медицинских справок зависит от цели их выдачи, единый срок действия таких справок не установлен.

Больше новостей
Текст документа

Лист Міністерства охорони здоров'я України від 22.12.2015 р. № 3.12-17/2189-ЗПІ-15

Міністерство охорони здоров'я України розглянуло Ваш запит на публічну інформацію та повідомляє.

Відповідно до п. 1.3 Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів (далі – Положення), затвердженого спільним наказом МОЗ України та МВС України від 31.01.2013 № 65/80, періодичному медичному огляду підлягають водії транспортних засобів для підтвердження права на керування транспортним засобом:

  • віком до 55 років (включно) – один раз на 10 років;
  • віком від 56 до 75 років (включно) – один раз на 3 роки;
  • віком від 76 років і більше – один раз на рік.

Водії, які виконують роботи з перевезення пасажирів та вантажів, підлягають періодичному медичному огляду один раз на рік.

Отже, якщо водій безпосередньо не задіяний для надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів, то він підлягає медичному огляду на загальних підставах з періодичністю, встановленою Положенням, залежно від віку водія транспортного засобу.

Скорочення терміну дії медичної довідки можливе у разі виявлення медичних протипоказань згідно з Переліком захворювань і вад, при яких особа не може бути допущена до керування відповідними транспортними засобами.

Не існує єдиного підходу до визначення терміну дії медичних довідок, які видаються закладами охорони здоров'я, оскільки мета їх видачі є різною, а отже і різний термін дії.

Водночас зауважуємо, що роз'яснення МОЗ України не є нормативно-правовими актами, вони мають роз'яснювальний, інформаційний характер і не встановлюють нових правових норм.

Заступник Міністра В. Шафранський

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter