X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера

Об учете экспедитором на едином налоге транзитных средств и вознаграждения

ГУ ГФС в Ровенской области в письме от 21.03.2016 г. № 47/14з/17-00-13-03-04 информирует, что ранзитные средства, получаемые физическим лицом - предпринимателем - плательщиком единого налога от клиента для выполнения или организации выполнения определенных договором транспортного экспедирования услуг, не включаются в объем дохода. За посреднические услуги экспедитор получает вознаграждение от клиента, которое и является его доходом.

Больше новостей
Текст документа

Лист Головного управління ДФС у Рівненській області від 21.03.2016 р. № 47/14з/17-00-13-03-04

Головне управління ДФС у Рівненській області, розглянувши звернення щодо визначення доходів фізичною особою – підприємцем на спрощеній системі оподаткування, повідомляє наступне.

Згідно п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) визначено, що доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 цієї статті.

Поряд із цим згідно із п. 292.4 ст. 292 Кодексу у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами, доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

Пунктом 1 ст. 929 Цивільного кодексу визначено, що за договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов'язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов'язаних з перевезенням вантажу.

Тобто, за посередницькі послуги експедитор отримує винагороду від клієнта, яка і є його доходом.

При цьому, кошти, які одержуються фізичною особою – підприємцем від клієнта для виконання або організації виконання визначених договором послуг, вважаються транзитними і право власності на такі кошти до фізичної особи – підприємця не переходить.

Отже, транзитні кошти, які одержуються фізичною особою – підприємцем від клієнта для виконання або організації виконання визначених договором транспортного експедирування послуг, не включаються до обсягу доходу.

З цим та іншими роз'ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (http://zir.minrd.gov.ua).

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter