X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера

ВОПРОС: Какая сумма подлежит уплате на счет в системе электронного администрирования НДС, если до предельного срока уплаты налоговых обязательств был представлен уточняющий расчет, в котором уменьшены налоговые обязательства по НДС за отчетный период?

Независимо от того, что при представлении плательщиком НДС уточняющего расчета после предельного срока представления налоговой отчетности, но до предельного срока уплаты налоговых обязательств происходит уменьшение налоговых обязательств по НДС, задекларированных в налоговой декларации за отчетный период, расчеты с бюджетом с электронного счета будут осуществлены в сумме налога, указанной таким плательщиком в налоговой декларации за отчетный период.

Поэтому налогоплательщик в случае недостаточности денежных средств на электронном счете для уплаты суммы НДС, задекларированной им в налоговой декларации по НДС за отчетный период, должен в сроки, установленные для самостоятельной уплаты НДС в бюджет, перечислить на электронный счет необходимые средства с собственного текущего счета.

Излишне зачисленные в бюджет денежные средства возвращаются налогоплательщику на текущий счет в порядке, определенном ст. 43 НКУ. Об этом сообщает ГФС в Базе знаний "ЗІР", подкатегория 101.08.

Иными словами, представление уточняющего расчета по НДС, которым уменьшаются обязательства текущего отчетного периода, не влияет на расчеты с бюджетом. При этом в карточке лицевого счета возникает переплата, которую можно вернуть в порядке, определенном ст. 43 НКУ.

Отметим, что действующее законодательство разделяет ошибочно и излишне уплаченные денежные обязательства:

  • ошибочно уплаченные денежные обязательства - это суммы денежных средств, которые на определенную дату поступили в соответствующий бюджет от юридических лиц или физических лиц (имеющих статус субъектов предпринимательской деятельности или не имеющих такого статуса), не являющимися плательщиками таких денежных обязательств (п.п. 14.1.182 НКУ);
  • излишне уплаченные денежные обязательства - это суммы средств, которые на определенную дату зачислены в соответствующий бюджет сверх начисленных сумм денежных обязательств, предельный срок уплаты которых наступил на такую дату (п.п. 14.1.115 НКУ).

Как указывает ГФС в своем разъяснении, излишне зачисленные в бюджет денежные средства возвращаются плательщику на текущий счет. Ссылается главный налоговый орган при этом на п. 26 Порядка электронного администрирования НДС, утвержденного постановлением КМУ от 16.10.2014 г. № 569.

Однако этот пункт, как и п. 43.4 НКУ, предусматривает возврат излишне зачисленных в бюджет денежных средств исключительно на счет плательщика в системе электронного администрирования НДС.

Поэтому в рассматриваемом случае излишне зачисленные в бюджет денежные средства будут возвращены на электронный, а не на текущий счет налогоплательщика (см. также письмо ГФС от 09.03.2016 г. № 8056/7/99-99-20-03-04-17).

Больше новостей
Текст документа

Лист Державної фіскальної служби України від 09.03.2016 р. № 8056/7/99-99-20-03-04-17

Державна фіскальна служба України з метою належного виконання вимог статті 43 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє таке.

1. Щодо повернення з бюджету надміру сплачених грошових зобов'язань на рахунки у системі електронного адміністрування податку на додану вартість

Пунктом 2001.4 статті 2001 Кодексу визначено:

"На рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника зараховуються кошти:

а) з власного поточного рахунка платника в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 цього Кодексу;

б) з власного поточного рахунка платника в сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку;

в) з рахунків платників, відкритих у відповідних органах казначейства для проведення розрахунків з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з подальшим спрямуванням коштів відповідно до Закону України про Державний бюджет України;

г) з бюджету в сумах надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на додану вартість, повернутих платнику податків у порядку, встановленому статтею 43 цього Кодексу".

Відповідно до речення другого пункту 43.4 статті 43 Кодексу у разі повернення надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на додану вартість такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – рахунок у СЕА ПДВ).

Отже, поверненню з бюджету на рахунок у СЕА ПДВ підлягають виключно надміру сплачені грошові зобов'язання з податку на додану вартість.

Водночас чинними нормативно-правовими актами не передбачається повернення з бюджету на рахунок у СЕА ПДВ помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань з інших (крім ПДВ) податків, зборів, платежів (наприклад, з податку на прибуток, акцизного податку тощо).

2. Щодо повернення помилково сплачених грошових зобов'язань з податку на додану вартість

Згідно з підпунктом 14.1.182 пункту 14.1 статті 14 Кодексу помилково сплачені грошові зобов'язання – суми коштів, які на певну дату надійшли до відповідного бюджету від юридичних осіб (їх філій, відділень, інших відокремлених підрозділів, що не мають статусу юридичної особи) або фізичних осіб (які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності або не мають такого статусу), що не є платниками таких грошових зобов'язань.

Враховуючи викладені вище положення абзацу п'ятого пункту 2001.4 статті 2001, речення другого пункту 43.4 статті 43 Кодексу, кошти, які надійшли на рахунки, відкриті для обліку надходжень з податку на додану вартість та підпадають під визначене Кодексом поняття "помилково сплачені грошові зобов'язання", підлягають поверненню за напрямами, що передбачені реченням першим пункту 43.4 статті 43 Кодексу, зокрема: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.

Зобов'язуємо забезпечити доведення цього листа до підпорядкованих територіальних органів ДФС та встановити контроль за його виконанням.

Голова Р. Насіров

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter