X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
Без рубрики
12.04.2016

О применении ставки НДС 7 % при поставках изделий медицинского назначения на таможенную территорию Украины

ГФС в письме от 12.02.2016 г. № 3035/6/99-99-19-03-02-15 информирует, что применение ставки 7 % при поставках изделий медицинского назначения на таможенную территорию Украины зависит от того, включено импортируемое изделие в Перечень изделий медицинского назначения, утвержденный постановлением КМУ от 03.09.2014 г. № 410, или нет.

Подлежат обложению НДС по ставке 7 % только изделия медицинского назначения, классифицируемые по соответствующим кодам товарных позиций согласно УКТ ВЭД и включенные в вышеуказанный перечень. Импорт изделий медицинского назначения, не включенных в этот перечень, облагается НДС по ставке 20 %.

При этом в комментируемом письме ГФС уточняет, что если изделия медицинского назначения включены в перечень с требованием о наличии соответствующей маркировки, но такая маркировка отсутствует, они также облагаются НДС по ставке 20 %.

Больше новостей
Текст документа

Лист Державної фіскальної служби України від 12.02.2016 р. № 3035/6/99-99-19-03-02-15

Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо застосування ставки податку на додану вартість при здійсненні платником податку операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України медичних виробів та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Згідно з підпунктом "в" пункту 193.1 статті 193 ПКУ до операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України, застосовується ставка податку на додану вартість у розмірі 7 відсотків.

При цьому необхідною умовою для застосування ставки податку на додану вартість 7 відс. при здійсненні платниками податку на додану вартість операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України медичних виробів є наявність таких виробів у переліку, який затверджується Кабінетом Міністрів України.

На сьогодні перелік медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають оподаткуванню податком на додану вартість за ставкою 7 відс., затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2014 року № 410 (далі – Перелік).

Перелік містить інформацію щодо найменування медичних виробів та коди згідно з УКТ ЗЕД, за якими класифікуються такі медичні вироби, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають оподаткуванню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків.

При цьому окремі медичні вироби, коди УКТ ЗЕД яких в Переліку містять позначку "*", повинні мати відповідне маркування.

Таким чином, операції платників ПДВ з постачання на митній території України медичних виробів, які класифікуються за відповідними кодами товарних позицій згідно з УКТ ЗЕД та включені до Переліку і мають відповідне маркування (у разі необхідності), підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою 7 відсотків на усіх етапах постачання медичних виробів та незалежно від сфери діяльності покупця – платника податку, якому здійснюється таке постачання. При цьому застосування ставки ПДВ при здійсненні таких операцій безпосередньо залежить від того, включений медичний виріб до Переліку і має відповідне маркування (у разі необхідності) чи ні.

Операції платників податку з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України медичних виробів, які включено до Переліку з вимогою про наявність відповідного маркування, але таке маркування відсутнє, а також медичних виробів, не включених до Переліку, оподатковуються податком на додану вартість у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.

Голова Р. Насіров

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter