X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера

О формировании налогового кредита при ввозе образцов товаров

В письме Межрегионального главного управления ГФС - Центрального офиса по обслуживанию крупных плательщиков от 04.03.2016 г. № 4765/10/28-10-06-11 разъясняется, что сумма НДС, уплаченная при импорте бесплатно полученных образцов, включается в состав налогового кредита. При этом, поскольку полученные образцы используются в хозяйственной деятельности, налоговые обязательства, определенные согласно п.п. 198.5 "г" п. 198.5 ст. 198 НКУ не формируются.

Больше новостей
Текст документа

Лист Міжрегіонального головного управління ДФС – Центрального офісу з обслуговування великих платників від 04.03.2016 р. № 4765/10/28-10-06-11

Міжрегіональне головне управління ДФС – Центральний офіс з ОВП розглянуло лист щодо віднесення до податкового кредиту сум податку на додану вартість, сплаченого при розмитненні імпортованих на безоплатній умові взірців, та в межах своїх повноважень повідомляє наступне.

Згідно з п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податків, зокрема, з:

  • постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України;
  • постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Відповідно до п. 198.3 ст. 198 ПКУ податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст. 193 ПКУ, протягом такого звітного періоду у зв'язку, зокрема, з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг.

Водночас згідно з пп. "г" п. 198.5 ст. 198 ПКУ у разі якщо товари/послуги, необоротні активи починають використовуватися в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку, то такий платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені ПКУ для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, – у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту).

Господарською діяльністю згідно з пп. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14 ПКУ є діяльність особи, пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу.

Тобто суми податку, сплачені під час імпорту товару, відносяться до податкового кредиту такого платника податку, а податкові зобов'язання під час здійснення ним операцій з використання взірців у межах господарської діяльності не нараховуються.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter