X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера

Об утрате статуса плательщика единого взноса филиалами

В письме от 01.04.2016 г. № 1342/10/16-31-13-26 ГУ ГФС в Полтавской области сообщает, что в случае утраты обособленным подразделением предприятия права выплаты своим работникам заработной платы, такое подразделение также утрачивает и статус плательщика единого взноса.

Больше новостей
Текст документа

Щодо порядку сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування філіями

Лист Головного управління ДФС у Полтавській області від 01.04.2016 р. № 1342/10/16-31-13-26

Головне управління ДФС у Полтавській області розглянуло Ваше звернення, щодо порядку сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) філіями та в межах компетенції повідомляє наступне.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок його нарахування і сплати визначає Закон України від 08.07.10 № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі – Закон № 2464).

Згідно абзацу 2 пункту 1 частини 1 статті 4 Закону № 2464 платниками єдиного внеску є роботодавці – підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 6 закону № 2464 платники єдиного внеску зобов'язані подавати звітність та сплачувати до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування. У разі надсилання звітності поштою вона вважається поданою в день отримання відділенням поштового зв'язку від платника єдиного внеску поштою відправлення із звітності.

Таким чином, у разі змін облікової політики та покладення обліку господарчих операцій та розрахунку із застрахованими особами на головне підприємство, філія втрачає статус платника єдиного внеску, у зв'язку з чим повинна звільнити найманих працівників з подальшим їх переведенням (працевлаштуванням) в головному підприємстві.

Заступник начальника Ж. Кузнецова

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter