X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
Без рубрики
08.06.2016

О дате получения дохода при расчетах через платежные терминалы

В данном письме от 27.04.2016 г. № 83/14з/17-00-13-03-05 ГУ ГФС в Ровенской области сообщает, что в случае использования платежных терминалов при осуществлении расчетов за товары (работы, услуги) датой получения доходов является дата поступления средств на расчетный счет плательщика единого налога.

Также в письме отмечается, что если при осуществлении расчетов за товары (работы услуги) с использованием платежных терминалов из суммы выручки банком удерживается комиссионное вознаграждение за услуги по расчетному обслуживанию, то доходом физического лица - предпринимателя является полная сумма выручки (с учетом комиссии, удержанной банком).

Больше новостей
Текст документа

Лист Головного управління ДФС у Рівненській області від 27.04.2016 р. № 83/14з/17-00-13-03-05

Головне управління ДФС у Рівненській області, розглянувши звернення щодо визначення доходу фізичною особою – підприємцем на спрощеній системі оподаткування, повідомляє наступне.

Відповідно до пп. 292.1.1 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України, зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс), доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Відповідно до пункту 292.6 статті 292 Кодексу датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

Згідно із пп. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 Кодексу платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Порядок ведення книги обліку доходів платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 579 (далі – Порядок).

Згідно п. 5 Порядку записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Отже, у разі використання платіжних терміналів при здійсненні розрахунків за товари (роботи, послуги) датою отримання доходів є дата надходження коштів на розрахунковий рахунок платника єдиного податку.

Також, якщо при здійсненні розрахунків за товари (роботи послуги) із використанням платіжних терміналів з суми виручки банком утримується комісійна винагорода за послуги з розрахункового обслуговування, то доходом фізичної особи – підприємця є повна сума виручки (з врахування комісії, утриманої банком).

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter