X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
Без рубрики
10.06.2016

Автомобильная аптечка может быть куплена в готовом виде, либо укомплектована самостоятельно

Национальная полиция Украины в письме от 11.01.2016 г. № 71/20/10/04-2016 сообщает, что действующее законодательство (ДСТУ 3961-2000 "Аптечка медицинская автомобильная. Общие требования") устанавливает общие требования к изготовлению, составу и применению медицинских аптечек для транспортных средств. Требования этого стандарта являются обязательными - перечень медицинских средств в аптечке автомобиля должен соответствовать требованиям данного стандарта.

При этом в письме подчеркивается, что действующее законодательство не содержит требований относительно обязательной покупки водителями готовых аптечек. Основным требованием является наличие медицинских средств, их упаковки, а также обозначения в соответствии с требованиями ДСТУ 3961-2000.

Таким образом, водители могут самостоятельно покупать необходимые лекарства и медицинские изделия для комплектования аптечки.

Больше новостей
Текст документа

Лист Національної поліції України від 11.01.2016 р. № 71/20/10/04-2016

Повідомляємо, що пунктом 1 статті 35 Закону України "Про Національну поліцію" визначено перелік причин для зупинки транспортного засобу поліцейським. Відповідно до цього переліку зупинка транспортного засобу поліцейським для перевірки наявності в автомобілі медичної аптечки не передбачена. Як наслідок, проведення перевірки наявності в транспортному засобі медичної аптечки не може бути причиною для зупинки поліцейським транспортного засобу.

Стосовно комплектності автомобільної аптечки та її відповідності вимогам ДСТУ 3961-2000 повідомляємо таке.

Відповідно до вимог пункту 2 примітки до пп. "є" пп. 31.4.7 Правил дорожнього руху аптечка, перелік медикаментів якої відповідає ДСТУ 3961-2000 "Аптечка медична автомобільна. Загальні вимоги" (далі – ДСТУ 3961-2000) для відповідного типу транспортного засобу, повинна бути в закріпленому стані у місцях, визначених підприємством-виробником. У разі коли конструкцією транспортного засобу зазначені місця не передбачено, медична аптечка повинна розташовуватись у легкодоступних місцях.

Пунктом 1 ДСТУ 3961-2000 визначено, що вказаний державний стандарт поширюється на медичні аптечки для всіх типів автомобілів та колісних тракторів, що експлуатуються на автомобільних дорогах загального використання, вулицях і дорогах населених пунктів.

Цей стандарт установлює загальні вимоги до виготовлення, складу та застосування медичних автомобільних аптечок, вимоги цього стандарту є обов'язковими.

Таким чином, перелік медичних засобів у автомобільній медичній аптечці транспортного засобу повинен відповідати вимогам ДСТУ 3961-2000.

Слід зазначити, що транспортний засіб залежно від його категорії повинен комплектуватися автомобільною медичною аптечкою модифікації АМА-1 або АМА-2. Аптечка АМА-1 призначена для укомплектування автомобілів, які мають до восьми включно сидячих місць, крім сидіння водія, та колісних тракторів. Аптечка АМА-2 призначена для укомплектування автомобілів з кількістю сидячих місць, крім сидіння водія, яка перевищує вісім.

Відповідно до вимог пункту 4.2 ДСТУ 3961-2000 аптечка медична автомобільна повинна комплектуватися двома комплектами медичних засобів: аварійним та експлуатаційним.

Стосовно питання можливості для самостійного комплектування автомобільних медичних аптечок водіями транспортних засобів інформуємо, що в законодавстві відсутні вимоги щодо обов'язкової купівлі водіями готових таких аптечок. Основною вимогою є наявність медичних засобів, їх пакування та позначення відповідно до вимог ДСТУ 3961-2000.

Заступник начальника Департаменту - начальник управління безпеки дорожнього руху І. Прохоренко

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter