X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
Не могут быть зарегистрированы корректировки к налоговым накладным, не включенным в ЕРНН

Налоговые накладные, которые до 29 июля 2015 года не были включены в ЕРНН и от даты составления которых прошло 180 календарных дней, не могут быть зарегистрированы в ЕРНН после указанной даты. Соответственно, и расчет корректировки к таким налоговым накладным не попадает в ЕРНН (письмо Межрегионального ГУ ГФС - центрального офиса по обслуживанию крупных налогоплательщиков от 01.10.2015 г. № 22568/10/28-10-06-11).

Текст документа

Лист Міжрегіонального головного управління ДФС – Центрального офісу з обслуговування великих платників
від 01.10.2015 р. № 22568/10/28-10-06-11

Міжрегіональне головне управління ДФС – Центральний офіс з ОВП розглянуло лист від підприємства та в межах своїх повноважень повідомляє.

Відповідно до пункту 192.1 статті 192 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеного в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованого в ЄРПН.

Законом України від 16 липня 2015 року № 643-VIII "Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість" деталізовано порядок реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до податкових накладних, зокрема визначено відповідальну особу за реєстрацію в ЄРПН розрахунку коригування. Так, відповідно до пункту 192.1 статті 192 Кодексу розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу – платнику податку, підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних:

  • постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;
  • отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу. При цьому постачальник товарів/послуг має право зменшити суму податкових зобов'язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРПН отримувачем.

Тобто, з 29.07.2015 року згідно зі ст. 192 Кодексу обов'язок покупця – платника ПДВ реєструвати розрахунок коригування оформлений постачальником у разі зменшення суми компенсації. Постачальник зможе зменшити податкові зобов'язання тільки після реєстрації такого розрахунку покупцем.

Постачальнику слід реєструвати розрахунки коригування:

  • якщо сума компенсації збільшилася чи залишилися незмінною;
  • до податкових накладних, складених до 01.02.2015;
  • до податкових накладних, що не видавали покупцеві;
  • до податкових накладних, складених на отримані від нерезидента послуги.

Податкові накладні, які до 29.07.2015 не включені до ЄРПН та з дати їх складання минуло 180 календарних днів, не можуть бути зареєстровані після 29.07.2015 в ЄРПН. Таким чином і розрахунок коригування до такої податкової накладної не потрапляє до ЄРПН.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter