X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
Не применяются штрафы за несвоевременную регистрацию налоговых накладных (корректировок), которые не должны предоставляться покупателям

Штрафы за несвоевременную регистрацию налоговых накладных/расчетов корректировки к ним в ЕРНН применяются в случае, если такие налоговые накладные/расчеты корректировки к ним подлежат предоставлению покупателям - плательщикам НДС (письмо ГФС от 21.10.2015 г. № 22213/6/99-99-19-03-02-15).

Больше новостей
Текст документа

Лист Державної фіскальної служби України від 21.10.2015 р. № 22213/6/99-99-19-03-02-15

Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) та повідомляє.

Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), визначено, що податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН). Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.

У разі порушення термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям-платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в ЄРПН до платників податків застосовуються штрафи відповідно до статті 1201 ПКУ.

Отже, штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування до них в ЄРПН застосовуються у разі, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування до них підлягають наданню покупцям – платникам ПДВ.

Голова Р. Насіров

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter