X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
Без рубрики
02.11.2015
Предприниматель - единщик 2 группы в сфере ресторанного хозяйства имеет право обслуживать банкеты юридических лиц на общей системе налогообложения

Предприниматель - плательщик единого налога 2 группы, осуществляющий деятельность в сфере ресторанного хозяйства, имеет право принимать заказ от субъектов хозяйствования - юридических лиц, находящихся на общей системе налогообложения, на обслуживание праздников, банкетов, других специальных заказов, поскольку плательщик единого налога во время обслуживания таких заказов осуществляет продажу и организацию потребления продукции собственного производства и закупленных товаров (письмо ГУ ГФС в Тернопольской области от 23.10.2015 г. № 242/6/19-00-17-01-15/10697).

Больше новостей
Текст документа

Лист Головного управління ДФС у Тернопільській області від 23.10.2015 р. № 242/6/19-00-17-01-15/10697

Головним управлінням ДФС у Тернопільській області розглянуто запит щодо того, чи має право фізична особа – підприємець – платник єдиного податку другої групи надавати послуги з організації харчування юридичній особі на загальній системі оподаткування, беручи до уваги той факт, що платник єдиного податку під час обслуговування таких замовлень здійснює продаж і організацію споживання продукції власного виробництва і закупних товарів, що є основним видом діяльності для такої фізичної особи, про що повідомляємо наступне.

Керуючись статтею 191 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі – Кодекс) та статтею 15 Закону України від 02.10.96 № 393/96-ВР "Про звернення громадян", Головне управління ДФС у Тернопільській області, за результатами розгляду Вашого запиту від 07.10.2015 року та в межах компетенції, визначеної Кодексом, повідомляє наступне.

Згідно з пп. 2 п. 291.4 ст. 291 Кодексу до платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

  • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  • обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Пунктом 1.3 Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, затверджених наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції від 24.07.2002 № 219, із змінами та доповненнями (далі – Правила), визначено, що заклад ресторанного господарства – організаційно-структурна одиниця у сфері ресторанного господарства, яка здійснює виробничо-торговельну діяльність: виробляє і (або) доготовляє, продає і організовує споживання продукції власного виробництва і закупних товарів, може організовувати дозвілля споживачів.

Розрахунки за продукцію й надані послуги в закладах (підприємствах) ресторанного господарства здійснюються за готівку та/або в безготівковій формі (платіжні картки, платіжні чеки тощо) із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система тощо) або зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п. 3.2 Правил).

Враховуючи вищенаведене, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку другої групи, що здійснює діяльність у сфері ресторанного господарства, має право приймати замовлення від суб'єктів господарювання – юридичних осіб, які перебувають на загальній системі оподаткування, на обслуговування свят, банкетів, інших спеціальних замовлень, оскільки платник єдиного податку під час обслуговування таких замовлень здійснює продаж і організацію споживання продукції власного виробництва і закупних товарів.

Заступник начальника С. Денисюк

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter