X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
Если субъект хозяйствования не воспользовался правом на применение к ЕСВ понижающего коэффициента, ответственность не предусмотрена

В очередной раз ГФС в письме от 13.08.2015 г. № 17147/6/99-99-07-03-03-15 напоминает, что плательщик единого взноса может не применять понижающий коэффициент при начислении заработной платы (доходов) физическим лицам и/или при начислении вознаграждения по гражданско-правовым договорам, пособия по временной нетрудоспособности и пособия по беременности и родам, поскольку Законом о едином взносе предусмотрено право, а не обязанность налогоплательщика.

Ответственность в случае, если субъект хозяйствования не воспользовался правом на применение понижающего коэффициента, действующим законодательством не предусмотрена.

Больше новостей
Текст документа

Лист Державної фіскальної служби України від 13.08.2015 р. № 17147/6/99-99-07-03-03-15

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), умови та порядок нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України від 08 липня 2010 року № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі – Закон № 2464) з урахуванням змін, внесених Законом від 02 березня 2015 року № 219-VIII "Про внесення змін до розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення", які набрали чинності з 13 березня 2015 року.

Пунктом 95 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 2464 визначено перелік умов, згідно з якими платники єдиного внеску мають право застосувати понижуючий коефіцієнт при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами (далі – коефіцієнт).

Платник єдиного внеску, що застосував коефіцієнт та не сплатив нарахований єдиний внесок у встановлені Законом № 2464 строки, позбавляється права в майбутньому застосувати коефіцієнт до повної сплати такої недоїмки (боргу). Право на застосування коефіцієнта поновлюється з місяця, в якому сплачено таку недоїмку (борг).

Відповідальність у разі якщо суб'єкт господарювання не скористався правом на застосування понижуючого коефіцієнта чинним законодавством не передбачена.

Отже, враховуючи норми розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 2464, платник єдиного внеску може не застосовувати понижуючий коефіцієнт при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, оскільки вказаною нормою передбачено право, а не обов'язок платника.

Голова Р. Насіров

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter