АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
sales@avers.dp.ua
(056) 790-12-72
093 616-89-06 (приемная)
093 616-83-31 (отдел продаж)

Правила определения расчетного периода для оплаты времени отпусков

В письме Минсоцполитики от 19.06.2017 г. № 1692/0/101-17 разъясняются правила определения расчетного периода в соответствии с Порядком исчисления средней заработной платы, утвержденным постановлением КМУ от 08.02.95 г. № 100.

В частности, п. 2 указанного порядка предусмотрено, что исчисление средней заработной платы для оплаты времени отпусков или для выплаты компенсации за неиспользованные отпуска осуществляется исходя из выплат за последние 12 календарных месяцев, предшествующих месяцу предоставления отпуска (выплаты компенсации). Работнику, проработавшему на предприятии менее года, средняя зарплата исчисляется исходя из выплат за фактическое время работы, то есть с первого числа месяца после оформления на работу до первого числа месяца, в котором предоставляется отпуск (выплачивается компенсация).

Следовательно, расчетный период для исчисления средней заработной платы за время отпусков зависит не от месяца издания приказа о предоставлении отпуска и количества таких приказов, а от того, в каком именно календарном месяце согласно приказу работнику предоставляется отпуск (см. также письмо Минсоцполитики от 26.10.2016 г. № 1475/13/84-16).

Например, если по одному приказу работнику предоставлен ежегодный отпуск с 8 августа по 1 сентября 2017 года, а по другому - дополнительный отпуск с 4 по 13 сентября 2017 года, то при исчислении средней заработной платы для оплаты времени ежегодного отпуска расчетным периодом будет август 2016 года - июль 2017 года, а для оплаты времени дополнительного отпуска - сентябрь 2016 года - август 2017 года.

Больше новостей
Текст документа

Лист Міністерства соціальної політики України від 19.06.2017 р. № 1692/0/101-17

Департамент заробітної плати та умов праці розглянув лист та повідомляє.

Оплата відпусток провадиться згідно зі статтею 21 Закону України "Про відпустки", якою передбачено, що порядок обчислення заробітної плати працівникам за час щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв'язку з навчанням, творчої відпустки, відпустки у зв'язку з усиновленням дитини, відпустки для підготовки та участі в змаганнях, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – інваліда з дитинства підгрупи А I групи та компенсації за невикористані відпустки, установлюється Кабінетом Міністрів України.

Обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної та інших видів відпусток, яка надається працівникові як на основному робочому місці, так і робочому місці за сумісництвом (або компенсації за невикористану відпустку), провадиться відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 року № 100 (далі – Порядок).

Відповідно до пункту 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток або для виплати компенсації за невикористані відпустки провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки або виплаті компенсації за невикористані відпустки.

Працівникові, який пропрацював на підприємстві, в установі, організації менше року, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, у якому надається відпустка або виплачується компенсація за невикористану відпустку.

Ураховуючи норми Порядку, розрахунковий період для обчислення середньої заробітної плати за час відпусток, які надаються працівникові у зазначених у запитанні випадках, залежить не від місяця видання наказу і кількості цих наказів, а від того, у якому саме календарному місяці згідно з наказом працівникові надається відпустка.

Директор Департаменту О. Товстенно

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter
Добавить коментарий

Добавить комментарий

X

Обратная связь

X

Подписаться на новости

Вы будете получать автоматическую рассылку последних новостей нашего портала

X

Купить журнал

X

Заказать установку

X

Обратная связь

Детали заявки:
X
Уважаемый посетитель!
Если Вы желаете ознакомиться с электронным журналом "Аверс - Бухгалтерия" и оценить его преимущества, предлагаем Вам получить бесплатный доступ на две недели
X

Регистрация