АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
sales@avers.dp.ua
(056) 790-12-72
093 616-89-06 (приемная)
093 616-83-31 (отдел продаж)

Налогообложение при изменении группы единого налога

Если плательщик единого налога 3 группы перешел на 2 группу, при этом средства за товары (услуги), предоставленные в период пребывания на третьей группе, поступили в отчетном периоде пребывания на 2 группе и не были включены в декларацию плательщика 3 группы, то предприниматель, получивший такой доход, обязан подать уточненную декларацию за соответствующий предыдущий отчетный период и включить указанные средства в состав дохода, который облагается налогом по ставкам для 3 группы (индивидуальная налоговая консультация ГУ ГФС в Харьковской области от 18.08.2017 г. № 1663/ІПК/8/20-40-13-11-12).

Больше новостей
Текст документа

Індивідуальна податкова консультація Головного управління ДФС у Харківській області від 18.08.2017 р. № 1663/ІПК/8/20-40-13-11-12

Головне управління ДФС у Харківській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), розглянуло Ваше звернення на отримання індивідуальної податкової консультації щодо отримання доходу від нерезидента для платників єдиного податку другої групи, та з урахуванням фактично викладених обставин, в межах компетенції повідомляє наступне.

Спрощена система оподаткування, обліку та звітності для фізичних осіб - підприємців - платників єдиного податку регулюється главою 1 розділу XIV ПКУ.

До платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, згідно з пп. 291.4.2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ належать фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

  • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  • обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Разом з цим, пп. 291.5.7 п. 291.5 ст. 291 ПКУ визначено, що не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп фізичні та юридичні особи - нерезиденти.

Підпунктом 298.1.5 п. 298.1 ст. 298 ПКУ визначено, що за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених ПКУ для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу.

У разі переходу фізичної особи - підприємця з однієї на іншу групу платника єдиного податку, фізична особа - підприємець може включити в декларацію за попередній звітній період суму коштів, зароблену, але не отриману в звітному податковому періоді.

Слід зазначити, для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством (п. 44.1 ст. 44 ПКУ).

Платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до ПКУ за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій (п. 300.1 ст. 300 ПКУ).

Враховуючи вищезазначене, якщо платник єдиного податку третьої групи перейшов на другу групу, при цьому кошти за товари (послуги), надані у період перебування на третій групі, надійшли у звітному періоді перебування на другій групі та не були включені в податкову декларацію платника третьої групи, то фізична особа - підприємець, яка отримала такий дохід, зобов'язана подати уточнену податкову декларацію за відповідний попередній звітний період та включити зазначені кошти до складу доходу, який оподатковується за ставками для третьої групи.

Крім того, платник єдиного податку, який відноситься до другої групи, не може надавати послуги нерезиденту, визначення якого відповідає п. п. "а", "б" пп. 14.1.122 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.

Слід зазначити, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter
Добавить коментарий

Добавить комментарий

X

Обратная связь

X

Подписаться на новости

Вы будете получать автоматическую рассылку последних новостей нашего портала

X

Купить журнал

X

Заказать установку

X

Обратная связь

Детали заявки:
X
Уважаемый посетитель!
Если Вы желаете ознакомиться с электронным журналом "Аверс - Бухгалтерия" и оценить его преимущества, предлагаем Вам получить бесплатный доступ на две недели
X

Регистрация