X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
sales@avers.dp.ua
(056) 790-12-72
093 616-89-06 (приемная)
093 616-83-31 (отдел продаж)

О неприменении РРО предпринимателем на едином налоге при реализации технически сложных бытовых товаров

ГУ ГФС в Запорожской области в индивидуальной налоговой консультации от 20.09.2017 г. № 1994/ІПК/8/08-01-13-09-08 разъясняет, что субъекты хозяйствования при получении денежных средств от юридических и физических лиц в наличной или безналичной форме (с применением платежных карточек, платежных чеков, жетонов и т.п.) при продаже товаров (предоставлении услуг) в сфере торговли, общественного питания и услуг, в том числе продажи технически сложных бытовых товаров, подлежащих гарантийному ремонту, определенных Перечнем групп технически сложных бытовых товаров, подлежащих гарантийному ремонту (обслуживанию) или гарантийной замене, в целях применения РРО, утвержденным постановлением КМУ от 16.03.2017 г. № 231, обязаны проводить расчетные операции на полную сумму покупки с использованием РРО.

При реализации сложных бытовых товаров, подлежащих гарантийному ремонту, оплата за которые производится с карточного счета потребителя на карточный счет продавца, использование РРО является обязательным.

В случае проведения расчетов между субъектами хозяйствования в безналичной форме, а именно при переводе средств с расчетного счета предприятия, который получает товары, работы (услуги), на расчетный счет поставщика товара, работ (услуг) по счету-фактуре , договору и т.п., РРО не применяется.

Больше новостей
Текст документа

Індивідуальна податкова консультація ГУ ДФС у Запорізькій області від 20.09.2017 р. № 1994/ІПК/8/08-01-13-09-08

Головне управління ДФС у Запорізькій області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України, розглянуло звернення [...] на отримання консультації щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичною особою - підприємцем, платником єдиного податку, у разі здійснення реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, та повідомляє, що відповідь надається з урахуванням фактичних обставин, викладених у листі.

Правовідносини у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) регулюються Податковим кодексом України (далі - Кодекс), Законом України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265).

Дія Закону N 265 поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Відповідно до п. 296.10 ст. 296 Кодексу реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку, зокрема, другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов'язковим.

Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Також згідно з п. 6 ст. 9 Закону N 265 в редакції, яка діє з 01.01.2017, РРО та розрахункові книжки не застосовуються під час продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями, які належать відповідно до Кодексу до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.

Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО, затверджено постановою Кабінету Міністрів Україні від 16 березня 2017 року N 231 (далі - Перелік N 231).

До Переліку N 231 належать, зокрема, комутатори код згідно з УКТ ЗЕД 8517 62 00 00, VoIP-шлюзи код згідно з УКТ ЗЕД 8517 62 00 00, маршрутизатори код згідно з УКТ ЗЕД 8517 62 00 00.

Враховуючи вищевикладене, суб'єкти господарювання при отриманні грошових коштів від юридичних та фізичних осіб в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, в тому числі продажу технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, визначених Переліком N 231, зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки з використанням РРО.

При реалізації складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, сплата за які проводиться з карткового рахунку споживача на картковий рахунок продавця, використання РРО є обов'язковим.

У разі проведення розрахунків між суб'єктами господарювання у безготівковій формі, а саме при переказі коштів з розрахункового рахунка суб'єкта господарювання, який отримує товари, роботи (послуги), на розрахунковий рахунок постачальника товару, робіт (послуг) згідно з рахунком-фактурою, договором тощо, РРО не застосовується.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter
Добавить коментарий

Добавить комментарий

X

Обратная связь

X

Подписаться на новости

Вы будете получать автоматическую рассылку последних новостей нашего портала

X

Купить журнал

X

Заказать установку

X

Обратная связь

Детали заявки:
X
Уважаемый посетитель!
Если Вы желаете ознакомиться с электронным журналом "Аверс - Бухгалтерия" и оценить его преимущества, предлагаем Вам получить бесплатный доступ на две недели
X

Регистрация