X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
Якщо платник своєчасно не повертає суми надміру витрачених коштів, отриманих на відрядження або під звіт, то вони оподатковуються

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

Підпунктом 164.2.11 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, розмір якої обчислюється відповідно до пункту 170.9статті 170 цього Кодексу/

Нагадуємо, що Міністерство фінансів України наказом від 28.09.2015 №841, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 13.10.2015 за №1248/27693 (далі – наказ №841), затвердив нову форму Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт (далі – Звіт) та Порядок складання Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт (далі – Порядок №841).

Наказ №841 набрав чинності 06.11.2015 (опублікований в «Офіційному віснику України» від 06.11.2015 №86).

Звертаємо увагу, що після повернення з відрядження працівник зобов’язаний до закінчення п’ятого банківського дня, що настає за днем, в якому платник податку завершує таке відрядження або завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок податкового агента платника податку, що надав кошти під звіт, надати Звіт (пункт 2 Порядку №841).

За наявності надміру витрачених коштів така сума повертається платником податку у касу або зараховується на банківський рахунок особи, що їх видала, до або при поданні зазначеного Звіту (пункт 2 Порядку №841).

Якщо платник податку не повертає суми надміру витрачених коштів протягом звітного місяця, на який припадає граничний строк (до закінчення третього або п’ятого, а в окремих випадках десятого чи двадцятого банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку завершує відрядження або завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок податкового агента платника податку, що надав кошти під звіт), то така сума, розрахована з урахуванням пункту 164.5 статті 164 Кодексу України , підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб відповідно до пункту 167.1 статті 167 Кодексу за ставкою 15% та/або 20% за рахунок будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць. У разі недостатності суми доходу – за рахунок оподатковуваних доходів наступних звітних місяців до повної сплати суми такого податку (пункт 4 Порядку №841).

Відповідно до підпункту 1.1 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу платниками військового збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 Кодексу, зокрема, фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні. Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 Кодексу, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід. Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника, зобов’язаний утримувати військовий збір із суми такого доходу за його рахунок за ставкою 1,5% (підпункт 168.1.1 пункту 168.1 статті 168 Кодексу). Таким чином, суми зазначених коштів підлягають оподаткуванню військовим збором.

Матеріал надано ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter