X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
Выполнение военно-транспортной обязанности для предприятий ограничивается территорией области

Относительно выполнения военно-транспортной обязанности в особый период, Минобороны письмом от 22.07.2015 г. № 322/2/6598 разъясняет, что места расположения пунктов передачи и пунктов возврата транспортных средств и техники ограничиваются территориальными границами областей, а перемещение транспортных средств и техники за пределы области осуществляется за счет Вооруженных Сил Украины.

Также напоминается об обязанности руководители предприятий предоставлять военным комиссариатам дважды в год (до 20 июня и 20 декабря) информацию о наличии транспортных средств и техники, их техническом состоянии и гражданах, работающих на этих транспортных средствах и технике, независимо от изменений в учетных данных транспортных средств и техники, а также относительно граждан, которые на них работают.

В письме от 01.10.2015 г. № 322/2/8417 Минобороны сообщает, что особый период в Украине в настоящее время продолжает действие.

Больше новостей
Текст документов

Лист Міністерства оборони України від 22.07.2015 р. № 322/2/6598

Щодо роз'яснення окремих питань застосування Положення про військово-транспортний обов'язок У Генеральному штабі Збройних Сил України розглянуто звернення щодо роз'яснення окремих питань застосування Положення про військово-транспортний обов'язок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2000 р. N 1921, в редакції, затвердженій постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. N 405 (далі - Положення) .

За результатами розгляду інформуємо, що відповідно до пункту 15 Положення керівники підприємств, установ та організацій подають військовим комісаріатам двічі на рік (до 20 червня та 20 грудня) інформацію про наявність транспортних засобів і техніки, їх технічний стан, а також про громадян, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях на таких транспортних засобах і техніці, за встановленою Положенням формою. Зазначена інформація подається у визначені Положенням строки та за встановленою формою незалежно від змін щодо облікових даних транспортних засобів і техніки, а також громадян, які на них працюють.

Стосовно пунктів передачі та пунктів повернення транспортних засобів і техніки інформуємо, що в Збройних Силах України переважно використовується територіальний принцип комплектування військ (сил) транспортними засобами і технікою національної економіки. З огляду на зазначене місця розташування пунктів передачі та пунктів повернення транспортних засобів і техніки обмежуються територіальними кордонами областей.

Переміщення транспортних засобів і техніки за межі області здійснюється за рахунок Збройних Сил України.

Начальник Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних Сил України, генерал-лейтенант В. Аскаров

Лист Міністерства оборони України від 01.10.2015 р. N 322/2/8417

Щодо особливого періоду У Головному управлінні оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних Сил України опрацьовано Ваше звернення щодо надання роз'яснення про те, чи продовжує діяти особливий період в Україні після завершення часткової мобілізації.

За результатами опрацювання повідомляю, що відповідно до статті 1 Закону України "Про оборону України" з моменту оголошення Указу Президента України "Про часткову мобілізацію" від 17 березня 2014 року N 303/2014 в Україні настав особливий період. Скасування особливого періоду буде здійснено окремим Указом Президента України "Про демобілізацію" після стабілізації обстановки на сході України.

Враховуючи зазначене, на даний час в Україні діє особливий період.

Тимчасово виконуючий обов'язки начальника Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор В. Талалай

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter