X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
Чи може орган ДФС надати фізичній особі довідку про те, що вона не зареєстрована як фізична особа – підприємець?

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.

Відповідно до пункту 1 статті 1 Закону України «Про адміністративні послуги» від 06.09.2012 №5203-VI із змінами та доповненнями (далі – Закон №5203) адміністративна послуга – результат здійснення владних повноважень суб’єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов’язків такої особи відповідно до закону.

Суб’єктом надання адміністративних послуг на кожну адміністративну послугу, яку він надає відповідно до закону, затверджуються інформаційна і технологічна картки, а у разі якщо суб’єктом надання є посадова особа, – органом, якому вона підпорядковується (пункт 1 статті 8 Закону №5203).

Наказом Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) від 13.01.2015 №7 «Про затвердження інформаційних карток адміністративних послуг» встановлено тимчасовий перелік надання адміністративних послуг, що надаються ДФС та територіальними органами, до якого не включено послугу з надання довідок про наявність у фізичної особи статусу підприємця.

Водночас з метою забезпечення органів державної влади та учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців відповідно до Закону України від 15.05.2003 №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» із змінами і доповненнями (далі – Закон №755) створено Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (далі – ЄДР).

Відомості, що містяться в ЄДР, є відкритими і загальнодоступними (стаття 20 Закону №775), за винятком реєстраційних номерів облікових карток платників податків, відомостей про відкриття та закриття рахунків, накладення та зняття арештів на рахунки та майно, відомостей, передбачених частиною другою статті 17 Закону №755.

Вільний та безкоштовний доступ фізичних та юридичних осіб до ЄДР забезпечений через веб-сайт ЄДР (www.irc.gov.ua).

З урахуванням норм статті 6 Закону №755 оформлення витягів, виписок та довідок здійснюють реєстраційні служби територіальних управлінь юстиції обласного значення або районного, районного у місті Києві. При цьому повноваження державного реєстратора, передбачені Законом №755-IV, з прийому документів для надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та видачі оформлених результатів їх надання можуть виконувати посадові особи органів місцевого самоврядування, адміністратори центрів надання адміністративних послуг.

Порядок надання відомостей з ЄДР затверджений наказом Міністерства юстиції України від 31.03.2015 №466/5 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 31.03.2015 за №349/26794).

Слід зазначити, що розпорядником ЄДР є Міністерство Юстиції України, яке запровадило он-лайн сервіс отримання відомостей з ЄДР через офіційний     веб-сайт за посиланням: https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch.

Відповідне питання-відповідь розміщене у підкатегорії 136.12 (довідки) категорії 136 (права та обов’язки контролюючих органів (ПКУ)) Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Матеріал надано ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter