X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
sales@avers.dp.ua
(056) 790-12-72
093 616-89-06 (приемная)
093 616-83-31 (отдел продаж)

Форма билета на проезд междугородними автобусами очень важна, особенно для командированных лиц

В письме от 11.10.2017 г. № 17445/5/99-99-14-05-01-16 ГФС разъясняет порядок применения билетов при осуществлении пассажирских автомобильных перевозок.

Так, отмечается, что типовые формы билетов на проезд пассажиров на маршрутах общего пользования, в частности междугородних автобусах (типы I, II, III, IV), утверждены приказом Минтранса от 25.05.2006 г. № 503 (далее - Приказ № 503). При этом субъекты хозяйствования, осуществляющие расчетные операции в наличной и/или в безналичной форме при продаже товаров (предоставлении услуг) в соответствии c Законом о РРО, обязаны при неприменении РРО в случаях, определенных данным законом, осуществлять расчеты с использованием КУРО и РК при соблюдении установленного порядка их ведения.

Пунктом 4 ст. 9 Закона о РРО установлено, что РРО и РК не применяются при продаже билетов с нанесенными на них  печатным способом серией, номером, номинальной стоимостью и т.д. на автомобильном транспорте.

Таким образом, если при перевозках автотранспортом, который осуществляет междугородние перевозки, пассажирам выдаются билеты, форма которых не соответствует требованиям действующего законодательства, то одновременно с таким билетом пассажиру должна выдаваться и расчетная квитанция.

При этом следует учесть, что для подтверждения расходов на проезд работника предприятия, который находился в командировке, если в билете на междугородние перевозки реквизиты, определенные приказом № 503, вписаны от руки или не указаны вообще, необходимо приобщить также соответствующую расчетную квитанцию, выданную перевозчиком.

Если автоперевозки осуществляются физическими лицами - предпринимателями - плательщиками единого налога, не применяющими РРО и РК, они обязаны по требованию пассажира выдавать письменный документ (билет) по форме, утвержденной приказом № 503.

Больше новостей
Текст документа

Лист Державної фіскальної служби України від 11.10.2017 p. № 17445/5/99-99-14-05-01-16

Державна фіскальна служба України розглянула лист  щодо використання квитків при наданні послуг з пасажирських автомобільних перевезень і в межах компетенції повідомляє.

Суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або у безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) відповідно до п. 5 ст. 3 Закону України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі – Закон № 265), зобов'язані у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) та розрахункових книжок (далі – РК) з додержанням встановленого порядку їх ведення.

Пунктом 4 ст. 9 Закону № 265 визначено, що РРО та РК не застосовуються при продажу квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю на автомобільному транспорті.

Типові форми квитків на проїзд пасажирів на маршрутах загального користування, зокрема міжміських автобусах (типи I, II, III, IV), затверджено наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 25.05.2006 р. № 503 "Про затвердження Типових форм квитків на проїзд пасажирів і перевезення багажу на маршрутах загального користування", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21.09.2006 р. за № 1065/ 12939 (далі – Наказ № 503).

Пунктом 2 Наказу № 503 визначено, що вартість проїзду за розрахунками пасажирських перевізників, інформація про перевізника, страховика та страхова сума вносяться у квитки друкованим способом. Тарифна вартість (для приміських та міжміських маршрутів) установлюється шляхом множення покілометрового тарифу на відстань від початку маршруту до середини тарифної зони.

Статтею 10 Закону № 265 визначено, що перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням РК та КОРО, а також граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), при перевищенні якого застосування РРО є обов'язковим, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктом 10 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням РК та КОРО, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 р. № 1336, продаж квитків у кіосках та салонах транспортних засобів для проїзду в міському, приміському та міжміському електротранспорті, міжміському автотранспорті дозволено проводити без застосування РРО з використанням РК та КОРО.

Таким чином, якщо в автотранспорті, що здійснює міжміські перевезення, пасажирам видаються квитки, форма яких не відповідає вимогам чинного законодавства, то одночасно з таким квитком пасажиру має видаватись і розрахункова квитанція.

Враховуючи викладене, для підтвердження витрат на проїзд працівника підприємства, що перебував у відрядженні, якщо у квитку на міжміські перевезення реквізити, передбачені п. 2 Наказу № 503, вписані від руки або не вказані, необхідно долучити також і відповідну розрахункову квитанцію, видану перевізником.

Щодо здійснення автоперевезень фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку, то варто зазначити, що фізичні особи – підприємці, які є платниками єдиного податку, відповідно до п. 6 ст. 9 Закону № 265 не застосовують РРО та РК.

Отже, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, які здійснюють міжміські перевезення, зобов'язані на вимогу пасажира видавати письмовий документ (квиток) за формою, затвердженою Наказом № 503.

Водночас зазначаємо, що згідно з п. 15 ст. 3 Закону № 265 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі, при наданні послуг зобов'язані надавати покупцю послуг на його вимогу чек або інший письмовий документ, що засвідчує надання послуг, з метою виконання вимог Закону про захист прав споживачів.

Перший заступник Голови С. Білан

 
Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter
Добавить коментарий

Добавить комментарий

X

Обратная связь

X

Подписаться на новости

Вы будете получать автоматическую рассылку последних новостей нашего портала

X

Купить журнал

X

Заказать установку

X

Обратная связь

Детали заявки:
X
Уважаемый посетитель!
Если Вы желаете ознакомиться с электронным журналом "Аверс - Бухгалтерия" и оценить его преимущества, предлагаем Вам получить бесплатный доступ на две недели
X

Регистрация