X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
Единщикам 2 группы торговать с юрлицами можно, оказывать услуги - нельзя

В письме от 05.11.2015 г. № 3327/П/26-15-17-04-14 ГУ ГФС в г. Киеве напоминает, что плательщики единого налога 2 группы не имеют права осуществлять хозяйственную деятельность по предоставлению услуг, в том числе бытовых, юридическим лицам - неплательщикам единого налога.

Однако ограничение относительно продажи товаров плательщиками единого налога 2 группы юридическим лицам (в т. ч. оптовая торговля), при условии соблюдения требований НКУ законодательством не предусмотрено.

Больше новостей
Текст документа

Лист Головного управління ДФС у м. Києві від 05.11.2015 р. № 3327/П/26-15-17-04-14

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено у главі 1 розділу XIV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – Кодекс).

Згідно статті 291 Кодексу спрощена система оподаткування обліку та звітності – це особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пп. 297.1 ст. 297 Кодексу.

Згідно з п. 291.4 ст. 291 Кодексу, до платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

  • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  • обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб – підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи – підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.

Враховуючи вищевикладене, платники єдиного податку другої групи не мають права здійснювати господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, юридичним особам – не платникам єдиного податку. Проте обмеження щодо продажу товарів платниками єдиного податку другої групи юридичним особам (в т. ч. оптова торгівля), за умов дотримання вимог Кодексу, законодавством не передбачено.

Заступник начальника З. Лагутіна

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter