X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
sales@avers.dp.ua
(056) 790-12-72
093 616-89-06 (приемная)
093 616-83-31 (отдел продаж)

О представлении командированным отчетов об использовании наличных средств, снятых с корпоративной платежной карточки и о расчетах в безналичной форме с такой карточки

ГФС в индивидуальной налоговой консультации от 03.01.2018 г. № 14/5/99-99-13-02-03-16/ІПК напоминает, что согласно п. 170.9.3 НКУ, если во время командировки работник применял корпоративную платежную карточку как для получения наличных, так и для проведения расчетов в безналичной форме, то он должен подать соответствующие авансовые отчеты:

  • за полученные во время служебной командировки с корпоративной платежной карточки наличные - до окончания третьего банковского дня по окончании командировки (в этот же срок вернуть сумму излишне израсходованных средств);
  • за проведенные с использованием корпоративной платежной карточки расчеты в безналичной форме - в срок до 10 банковских дней (при наличии уважительных причин работодатель, в т.ч. самозанятое лицо, может его продлить до 20 банковских дней - до выяснения выявленных расхождений между соответствующими отчетными документами).

Напомним, что согласно п. 170.9.2 отчет об использовании средств, выданных на командировку или под отчет, подается до окончания пятого банковского дня по окончании ​​командировки. При этом излишне израсходованные средств возвращаются до или во время представления отчета.

Больше новостей
Текст документа

Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 03.01.2018 р. № 14/5/99-99-13-02-03-16/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення щодо терміну подання фізичною особою Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, у разі використання такою особою корпоративної платіжної картки і в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до пп. 170.9.2 п. 170.9 ст. 170 Кодексу Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, подається за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, до закінчення п'ятого банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку:

а) завершує таке відрядження;

б) завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок особи, що видала кошти під звіт.

За наявності надміру витрачених коштів їх сума повертається платником податку в касу або зараховується на банківський рахунок особи, що їх видала, до або під час подання зазначеного звіту.

Згідно з пп. 170.9.3 п. 170.9 ст. 170 Кодексу дія цього пункту поширюється також на витрати, пов'язані з відрядженням чи виконанням деяких цивільно-правових дій, що були оплачені з використанням корпоративних платіжних карток, дорожніх, банківських або іменних чеків, інших платіжних документів, з урахуванням таких особливостей:

а) у разі якщо під час службових відряджень відряджена особа - платник податку отримав готівку із застосуванням платіжних карток, він подає звіт про використання виданих на відрядження коштів і повертає суму надміру витрачених коштів до закінчення третього банківського дня після завершення відрядження;

б) у разі якщо під час службових відряджень відряджена особа - платник податку застосував платіжні картки для проведення розрахунків у безготівковій формі, а строк подання платником податку звіту про використання виданих на відрядження коштів не перевищує 10 банківських днів, за наявності поважних причин роботодавець (самозайнята особа) може його продовжити до 20 банківських днів (до з'ясування питання у разі виявлення розбіжностей між відповідними звітними документами).

Форма Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядок його складання затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.09.2015 N 841.

Враховуючи викладене, якщо під час відрядження фізична особа (працівник) застосовувала корпоративну платіжну картку як для отримання готівки, так і для проведення розрахунків у безготівковій формі, то з метою дотримання норм Кодексу такий працівник подає відповідні звіти про використання виданих на відрядження коштів у терміни, визначені пп. "а" та "б" пп. 170.9.3 п. 170.9 ст. 170 Кодексу.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter
Добавить коментарий

Добавить комментарий

X

Обратная связь

X

Подписаться на новости

Вы будете получать автоматическую рассылку последних новостей нашего портала

X

Купить журнал

X

Заказать установку

X

Обратная связь

Детали заявки:
X
Уважаемый посетитель!
Если Вы желаете ознакомиться с электронным журналом "Аверс - Бухгалтерия" и оценить его преимущества, предлагаем Вам получить бесплатный доступ на две недели
X

Регистрация