X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
sales@avers.dp.ua
(056) 790-12-72
093 616-89-06 (приемная)
093 616-83-31 (отдел продаж)

Учет расходов на содержание транспортных средств

ГУ ГФС в Харьковской области в ИНК от 13.02.2018 г. № 595/ІПК/20-40-13-11-11, сообщает, что автобетономешалка относится к транспортным средствам специального назначения. В свою очередь транспортные средства специального назначения по типу своей конструкции (о чем должны быть указано в регистрационных документах, техническом паспорте на такое транспортное средство и т. п.) включаются в категорию грузовых автомобилей.

Однако предприниматель на общей системе налогообложения не имеет права включать в состав расходов, связанных с осуществлением его хозяйственной деятельности, расходы на содержание основных средств двойного назначения, в частности грузовых автомобилей специального назначения.

Больше новостей
Текст документа

Індивідуальна податкова консультація Головного управління ДФС у Харківській ласті від 13.02.2018 р. № 595/ІПК/20-40-13-11-11

Головне управління ДФС у Харківській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), розглянуло Ваше звернення на отримання індивідуальної податкової консультації щодо формування витрат на утримання транспортних засобів подвійного призначення, зокрема автомобілів типу "бетонорозмішувач-С" з урахуванням фактично викладених обставин, в межах компетенції повідомляє наступне.

Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, визначено ст. 177 ПКУ.

Перелік витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, визначено п. 177.4 ст. 177 ПКУ.

Разом з цим пп. 177.4.5 п. 177.4 ст. 177 ПКУ встановлено, що не включаються до складу витрат підприємця витрати на придбання та утримання основних засобів подвійного призначення, визначених ст. 177 ПКУ.

До основних засобів подвійного призначення належать земельні ділянки, об'єкти житлової нерухомості, легкові та вантажні автомобілі (пп. 177.4.6 п. 177.4 ст. 177 ПКУ).

Основні засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначено Законом України від 05.04.2001 р. № 2344-III "Про автомобільний транспорт", зі змінами та доповненнями (далі - Закон № 2344).

Відповідно до частини першої ст. 19 Закону № 2344 транспортні засоби за своїм призначенням поділяються на:

транспортні засоби загального призначення;

транспортні засоби спеціалізованого призначення;

транспортні засоби спеціального призначення.

Транспортний засіб спеціального призначення - транспортний засіб, призначений для виконання спеціальних робочих функцій (для аварійного ремонту, автокран, пожежний, автобетономішалка, вишка розвідувальна чи бурова на автомобілі, для транспортування сміття та інших відходів, технічна допомога, автомобіль прибиральний, автомобіль-майстерня, радіологічна майстерня, автомобіль для пересувних телевізійних і звукових станцій тощо) (ст. 1 Закону № 2344).

Порядок державної реєстрації транспортних засобів визначає Кабінет Міністрів України (частина шоста ст. 19 Закону № 2344).

Частиною третьою ст. 19 Закону № 2344 встановлено, що при державній реєстрації вантажних автомобілів у реєстраційних документах роблять відмітку щодо їх призначення згідно з документами виробника (вантажний автомобіль, причіп, напівпричіп з бортовою платформою відкритого або закритого типу, самоскид, цистерна, сідельний тягач, фургон, для аварійного ремонту, автокран, пожежний, автомобіль-мішалка, вишка розвідувальна чи бурова на автомобілі, для транспортування сміття та інших відходів, технічна допомога, автомобіль прибиральний, автомобіль-майстерня, радіологічна майстерня, автомобіль для пересувних телевізійних і звукових станцій тощо).

Таким чином, автобетономішалка відноситься до транспортного засобу спеціального призначення, визначення якого наведено у ст. 1 Закону № 2344. У свою чергу транспортні засоби спеціального призначення за типом своєї конструкції (про що має бути зазначено у реєстраційних документах, технічному паспорті на такий транспортний засіб тощо) включаються до категорії вантажних автомобілів.

Щодо визначення типу та/або класифікації автомобілів "бетонорозмішувач-С", пропонуємо Вам звернутися до органів, що здійснюють державну реєстрацію, перереєстрацію та облік транспортних засобів.

Згідно з пп. 26 п. 6 Правил експлуатації колісних транспортних засобів, затверджених наказом Міністерства інфраструктури України від 26.07.2013 № 550 "Про затвердження Правил експлуатації колісних транспортних засобів", із змінами та доповненнями, утримання транспортного засобу - це забезпечення державної реєстрації, дотримання умов безпечності технічного та санітарного стану, проведення обов'язкового технічного контролю, своєчасного виконання технічного обслуговування і ремонту, охорони, передання транспортного засобу та його швидкозношуваних складників на утилізацію або видалення відповідно до законодавства.

Враховуючи викладене, фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування не має права включати до складу витрат, пов'язаних з провадженням його господарської діяльності, витрати на утримання основних засобів подвійного призначення, зокрема вантажних автомобілів спеціального призначення.

Слід зазначити, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter
Добавить коментарий

Добавить комментарий

X

Обратная связь

X

Подписаться на новости

Вы будете получать автоматическую рассылку последних новостей нашего портала

X

Купить журнал

X

Заказать установку

X

Обратная связь

Детали заявки:
X
Уважаемый посетитель!
Если Вы желаете ознакомиться с электронным журналом "Аверс - Бухгалтерия" и оценить его преимущества, предлагаем Вам получить бесплатный доступ на две недели
X

Регистрация