X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
sales@avers.dp.ua
(056) 790-12-72
093 616-89-06 (приемная)
093 616-83-31 (отдел продаж)

О продолжительности проверки при бюджетном возмещении НДС

ГФС в индивидуальной налоговой консультации от 26.02.2018 г. № 773/6/99-99-12-03-02-15/ІПК информирует, что документальные выездные проверки по вопросам достоверности начисления сумм бюджетного возмещения НДС проводят в сроки:

  • 15 рабочих дней - для крупных налогоплательщиков;
  • 5 рабочих дней - для субъектов малого предпринимательства;
  • 10 рабочих дней - для других налогоплательщиков.

Одним из критериев отнесения предприятия к одной из групп является размер годового дохода, который берут из строки 01 налоговой декларации по налогу на прибыль предприятия.

Больше новостей
Текст документа

Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 22.06.2017 р. № 773/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо коригування податкового кредиту з ПДВ при списанні дебіторської заборгованості в межах мирової угоди та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, платником податку було здійснено попередню оплату іншому платнику податку за товари (об'єкти нерухомості) та включено до податкового кредиту відповідну суму ПДВ. На підставі мирової угоди від 10.01.2017 заборгованість іншого платника перед платником за такою попередньою оплатою підлягає частковому списанню.

Відповідно до пункту 198.3 статті 198 ПКУ податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 ПКУ, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

  • придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг;
  • придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи);
  • ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

  • дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;
  • дата отримання платником податку товарів/послуг (пункт 198.2 статті 198 ПКУ).

У разі списання на підставі мирової угоди дебіторської заборгованості, яка виникла внаслідок попередньої оплати товарів, які поставлені не були, факт придбання таких товарів, як це передбачено пунктом 198.3 статті 198 ПКУ, також відсутній, та, відповідно, відсутнє право платника на податковий кредит за такими товарами.

Таким чином, якщо платником податку було сформовано податковий кредит при попередній оплаті товарів, які поставлені не були, та кредиторська заборгованість за якими підлягає списанню відповідно до мирової угоди, то в податковому періоді, в якому відбувається списання такої дебіторської заборгованості, платнику податку необхідно відкоригувати суму податкового кредиту, сформованого при попередній оплаті непоставлених товарів. При цьому зменшення податкового кредиту здійснюється на підставі бухгалтерської довідки.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter
Добавить коментарий

Добавить комментарий

X

Обратная связь

X

Подписаться на новости

Вы будете получать автоматическую рассылку последних новостей нашего портала

X

Купить журнал

X

Заказать установку

X

Обратная связь

Детали заявки:
X
Уважаемый посетитель!
Если Вы желаете ознакомиться с электронным журналом "Аверс - Бухгалтерия" и оценить его преимущества, предлагаем Вам получить бесплатный доступ на две недели
X

Регистрация