X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
Без рубрики
01.12.2015

Росія змінила порядок перебування громадян України на території РФ

Звертаємо увагу громадян України, що Російська Федерація змінила вимоги до перебування громадян України на території Російської Федерації (МЗС України).

Зокрема, з 1 січня 2014 року встановлено дозволений термін тимчасового перебування в Росії для іноземців, які в’їхали у безвізовому порядку, в тому числі для громадян України – до 90 днів протягом 180 днів.

З липня 2014 року по 1 серпня 2015 року для громадян України діяв тимчасовий пільговий міграційний режим, згідно з яким дозволялося перебувати на території РФ безвиїзно без отримання відповідних дозвільних документів більше зазначеного вище терміну.

Починаючи з 1 листопада 2015 року усі громадяни України, які вже перебувають на території РФ більше 90 днів і не мають оформлених у встановленому порядку дозвільних документів на продовження цього терміну, мають до 30 листопада 2015 року звернутися до підрозділів ФМС РФ для визначення статусу свого перебування в Російській Федерації та отримати відповідні дозвільні документи (патент, дозвіл на працевлаштування, дозвіл на проживання тощо) або залишити територію РФ. Виключення з цього порядку перебування зроблено тільки для українських громадян, які в масовому порядку прибули в РФ із південно-східних областей України, у відношенні яких продовжується застосування пільгового міграційного режиму.

З 1 грудня 2015 року до громадян України, які порушили або порушуватимуть у подальшому після в’їзду дозволений термін перебування на території РФ (90 днів протягом 180 днів) і не оформили дозвільні документи, будуть застосовуватися заходи адміністративного характеру, у тому числі встановлення заборони в’їзду в Російську Федерацію.

МЗС України закликає громадян України, які вже перебувають, планують працевлаштовуватися або довгостроково перебувати на території РФ, дотримуватися правил оформлення трудового або правового статусу в цій країні і вжити всіх необхідних заходів для отримання відповідних дозволів на проживання, патенту або дозволу на працевлаштування.

Принагідно звертаємо увагу громадян України, що працівники консульських установ України готові надати невідкладну допомогу співвітчизникам.

У разі виникнення ситуацій, пов’язаних із порушенням будь-яких прав громадян України в Росії, просимо невідкладно звертатися до консульських установ, розташованих на території РФ, або на цілодобову "гарячу лінію" Центру оперативного реагування МЗС України (+38 044) 238-16-57.

Контакти цілодобових "гарячих ліній" консульських установ України на території РФ:

- Посольство України в Російській Федерації (м. Москва) +7 919 768-77-96

- Консульство України в Новосибірську +7 913 799-27-75

- Генеральне Консульство України в Ростові-на-Дону +7 918 587-99-93

- Генеральне консульство України в Санкт-Петербурзі +7 921 304-05-72

- Консульство України у Єкатеринбурзі +7 953 000-02-07

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter