X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
Без рубрики
01.12.2015

Відсьогодні ПАТ "Укрзалізниця" розпочинає господарську діяльність

Сьогодні, 1 грудня 2015 року, свою господарську діяльність розпочинає нова компанія – публічне акціонерне товариство "Українська залізниця", державна реєстрація якої відбулася 21.10.2015 р. Це важливий етап реформування залізничної галузі, який виведе її на новий рівень розвитку та надання клієнтам послуг і сервісу європейської якості. (Урядовий портал).

З початком господарської діяльності ПАТ "Укрзалізниця" поступово відійде в минуле попередній інститут управління галуззю – Державна адміністрація залізничного транспорту. Передбачається, що у нову компанію будуть переведені співробітники структурних підрозділів і підприємств Укрзалізниці.

Також змінять свій статус понад 40 підприємств, які раніше були окремими юридичними особами, тепер вони стануть філіями компанії і працюватимуть у структурі ПАТ "Укрзалізниця". При цьому залізниці України стануть регіональними філіями. Регіональна структура українських залізниць перебудовуватиметься у вертикально інтегровану. Крім того, нова організаційно-правова форма господарювання дозволить перейти від територіального принципу формування залізничного бізнесу до національного. Зокрема, дозволить за функціональною ознакою створити кілька компаній, що спеціалізуються на певних видах перевезень, вантажних, пасажирських, а також компанію, що займається інфраструктурою.

Загалом передбачається кілька етапів реформування залізничної галузі. На першому етапі діятиме перехідна структура, побудована за функціональним принципом, - єдина акціонерна компанія з виокремленими за напрямками роботи департаментами.

Під час другого етапу, впродовж 2016-2017 років, здійснюватиметься повноцінне виокремлення філій та залежних компаній за основними напрямками роботи. А формування кінцевої структури ПАТ "Укрзалізниця" має відбутися у 2020 році.

Нагадаємо, КМУ постановою від 02.09.2015 р. № 735 затвердив Статут товариства ПАТ"Українська залізниця".

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter