X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
sales@avers.dp.ua
(056) 790-12-72
093 616-89-06 (приемная)
093 616-83-31 (отдел продаж)

ВОПРОС: Какие ограничения по видам деятельности установлены для физических лиц - плательщиков единого налога?

На этот вопрос отвечает ГФС в индивидуальной налоговой консультации от 31.05.2018 u. № 2396/К/99-99-13-01-02-14/ІПК.

Не могут быть плательщиками единого налога согласно п.п. 291.5.3 НКУ физические лица - предприниматели, предоставляющие в аренду:

  • земельные участки, общей площадью более 0,2 га;
  • жилые помещения, общей площадью более 100 м2;
  • нежилые помещения, общей площадью более 300 м2.

На второй группе единого налога могут быть предприниматели, имеющие до 10 работников и годовой доход не более 1 500 000 грн., которые:

  • предоставляют услуги, в т. ч. бытовые, плательщикам единого налога и населению;
  • производят (продают) товары;
  • осуществляют деятельность в сфере ресторанного хозяйства.

Кроме того, могут быть плательщиками единого налога только третьей группы (если годовой доход не превышает 5 000 000 грн.), предприниматели:

  • оказывающие посреднические услуги в сфере недвижимого имущества;
  • осуществляющие деятельность с изделиями из драгоценных металлов, драгоценных и полудрагоценных камней.
Больше новостей

Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 31.05.2018 р. № 2396/К/99-99-13-01-02-14/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянула Ваше звернення про отримання індивідуальної податкової консультації щодо здійснення діяльності на спрощеній системі оподаткування фізичною особою - підприємцем і повідомляє.

Органи державної фіскальної служби України у своїй діяльності керуються Конституцією, Податковим кодексом України (далі - Кодекс), законами України та іншими нормативно-правовими актами органів державної влади.

Відповідно до підпункту 291.5.3 пункту 291.5 статті 291 Кодексу фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів, не можуть бути платниками єдиного податку.

Підпунктом 2 пункту 291.4 статті 291 Кодексу визначено, що до другої групи платників єдиного податку належать фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; - обсяг доходу не перевищує 1 500 000 гривень.

Дія підпункту 2 пункту 291.4 статті 291 Кодексу не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009: 2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter
Добавить коментарий

Добавить комментарий

X

Обратная связь

X

Подписаться на новости

Вы будете получать автоматическую рассылку последних новостей нашего портала

X

Купить журнал

X

Заказать установку

X

Обратная связь

Детали заявки:
X
Уважаемый посетитель!
Если Вы желаете ознакомиться с электронным журналом "Аверс - Бухгалтерия" и оценить его преимущества, предлагаем Вам получить бесплатный доступ на две недели
X

Регистрация