X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
sales@avers.dp.ua
(056) 790-12-72
093 616-89-06 (приемная)
093 616-83-31 (отдел продаж)

О составлении расчета корректировки, если за это время изменился код льготы

ГФС в индивидуальной налоговой консультации от 20.06.2018 г. № 2746/6/99-99-15-03-02-15/ІПК напоминает, что корректировка осуществляется путем сторнирования строк налоговой накладной, показатели которых подлежат корректировке, и добавлением новых строк с правильными показателями.

Если плательщик НДС составляет расчет корректировки к налоговым накладным, в которых с момента составления изменился код льготы, то в расчете корректировки в строке, которой сторнируется строка налоговой накладной (обнуляется), в графе 12 "Код льготы" ставится код льготы, который корректируется (в данном случае, указанный в графе 9 налоговой накладной "1401...").

Если же корректируется налоговая накладная, которая не предусматривала указания кода льготы (до 01.04.2016 г.), то графа 12 "Код льготы" расчета корректировки не заполняется, поскольку форма налоговой накладной в то время не предполагала указания в табличной части кода льготы.

В обоих случаях добавляется с указанием нового очередного порядкового номера строка, которой не было в корректируемой налоговой накладной, где в графе 12 "Код льготы" указывается код льготы, действующий на дату корректировки и содержащий первые четыре цифры (в данном случае, код "1406..."). Больше новостей

Текст документа

Про оподаткування ПДВ

Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 20.06.2018 р. № 2746/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо визначення коду пільги з ПДВ, який необхідно вказати у розрахунках коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних (далі - розрахунок коригування), та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, у платника ПДВ виникла необхідність скласти розрахунки коригування до податкових накладних, які були складені та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН):

  • у 2015 році за формою, чинною на дату такої реєстрації, яка не передбачала зазначення в табличній частині податкової накладної коду пільги; - після 01.04.2016, якщо з моменту складання таких податкових накладних у зв'язку із зміною бюджетної класифікації відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 05.01.2016 N 2 "Про внесення змін до бюджетної класифікації" перші чотири цифри кодування змінилися на "1406...".

Статтею 192 розділу V ПКУ передбачена можливість платників податку складати розрахунок коригування у разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Форму та Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 N 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за N 137/28267 (далі - Порядок N 1307).

Відповідно до пункту 21 Порядку N 1307 у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 розділу V ПКУ постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної. Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в ЄРПН аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних, крім випадків, передбачених Порядком N 1307.

У розрахунку коригування вказуються дата та номер податкової накладної, до якої вносяться зміни.

Пунктом 16 Порядку N 1307 передбачено, що у графі 9 зазначається код відповідної пільги з ПДВ згідно з Довідниками податкових пільг (Довідник податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, або Довідник інших податкових пільг), які затверджені ДФС станом на дату складання податкової накладної.

Коригування здійснюється шляхом сторнування рядків податкової накладної, показники яких підлягають коригуванню, та додавання нових рядків з правильними показниками.

Таким чином, якщо платник ПДВ складає розрахунки коригування до податкових накладних, які були складені та зареєстровані в ЄРПН за формою, чинною на дату такої реєстрації, яка не передбачала зазначення коду пільги, або з моменту складання податкових накладних код пільги змінився, то у розрахунку коригування:

  • у рядку, яким сторнується рядок податкової накладної (шляхом виведення в "0"), у графі 12 "Код пільги" зазначається код пільги, який коригується "1401..." (вказано у графі 9 податкової накладної). При цьому така графа розрахунку коригування не заповнюється у разі, якщо розрахунок коригування складається до податкової накладної, складеної до 01.04.2016, оскільки її форма на той час не передбачала зазначення у табличній частині податкової накладної коду пільги; - додається із зазначенням нового чергового порядкового номера рядок, якого не було у податковій накладній, що коригується, у якому у графі 12 "Код пільги" зазначається код пільги, який діє на дату коригування та містить перші чотири цифри кодування "1406...".

Згідно зі статтею 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter
Добавить коментарий

Добавить комментарий

X

Обратная связь

X

Подписаться на новости

Вы будете получать автоматическую рассылку последних новостей нашего портала

X

Купить журнал

X

Заказать установку

X

Обратная связь

Детали заявки:
X
Уважаемый посетитель!
Если Вы желаете ознакомиться с электронным журналом "Аверс - Бухгалтерия" и оценить его преимущества, предлагаем Вам получить бесплатный доступ на две недели
X

Регистрация