X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера

Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє наступне (сайт ДФС).

Правлінням НБУ 04.12.2015 р. була прийнята постанова № 863 "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України" (далі – Постанова № 863).

Постанова № 863 набрала чинності з 05.12.2015 р. і діє до 04.03.2016 р. включно (п. 9 Постанови № 863).

Відповідно до п. 1 Постанови № 863 розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів, передбачені в ст. 1 та 2 Закону України від 23.09.94 р. № 185/94-ВР "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті", здійснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днів.

Також Постановою № 863 встановлено, що надходження в іноземній валюті підлягають обов’язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України, у тому числі безпосередньо НБУ, у розмірі 75 % (п. 2 Постанови № 863).

Уповноваженим банкам дозволено здійснювати операції з продажу готівкової іноземної валюти або банківських металів одній особі в один операційний (робочий) день у сумі, що не перевищує в еквіваленті 3 000 гривень у межах однієї банківської установи (пп. 3 п. 6 Постанови № 863).

Уповноважені банки зобов’язані обмежити видачу (отримання) готівкових коштів в іноземній валюті або банківських металів з поточних і депозитних рахунків клієнтів через каси та банкомати в межах до 20 000 гривень на добу на одного клієнта в еквіваленті за офіційним курсом НБУ. Зазначена вимога поширюється на видачу (отримання) готівкових коштів як у межах України, так і за її межами незалежно від кількості рахунків клієнта в одному банку (пп.10 п. 6 Постанови № 863).

Постановою № 863, зокрема, визначено, що за дорученням фізичних осіб за межі України здійснюються перекази іноземної валюти за поточними валютними неторговельними операціями (пп. 4 п. 6 Постанови № 863):

  • без підтвердних документів з поточного рахунку в іноземній валюті або без його відкриття – на суму, що в еквіваленті не перевищує 15 000 гривень в один операційний (робочий) день. Фізичні особи – нерезиденти здійснюють такі перекази на підставі документів, що підтверджують джерела походження коштів;
  • виключно на підставі підтвердних документів з поточного рахунку в іноземній валюті – на суму, що в еквіваленті перевищує 15 000 гривень, але не більше ніж 150 000 гривень на місяць.

Зазначені в абзаці третьому пп. 4 п. 6 Постанови № 863 вимоги щодо обмеження суми переказу не поширюються на:

  • оплату витрат на лікування в медичних закладах іншої держави, а також на оплату витрат на транспортування хворих;
  • оплату витрат, пов’язаних зі смертю громадян за кордоном (транспортні витрати та витрати на поховання);
  • перекази, що здійснюються на підставі вироків, рішень, ухвал і постанов судових, слідчих та інших правоохоронних органів;
  • оплату витрат на навчання виключно для оплати навчального процесу;
  • перекази коштів, отриманих як оплата праці нерезидентами в Україні, пенсії, аліменти;
  • оплату витрат іноземним судовим, слідчим, нотаріальним та іншим повноважним органам (у тому числі сплата податків, зборів, інших обов’язкових платежів);
  • перекази, що здійснюються громадянами в разі виїзду за кордон на постійне місце проживання;
  • безготівкові розрахунки, що здійснюються з використанням електронних платіжних засобів для оплати продукції та послуг для власного споживання фізичними особами.
Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter