X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
sales@avers.dp.ua
(056) 790-12-72
093 616-89-06 (приемная)
093 616-83-31 (отдел продаж)

ВОПРОС: Можно ли разливать сидр и пиво в полимерные бутылки емкостью 0,9 и 0,95 л?

Отвечая на этот вопрос, ГФС в ИНК от 28.09.2018 г. № 4197/6/99-99-12-01-01-15/ІПК разъясняет, что требования к таре, в которую можно разливать алкогольные напитки, установлены Законом Украины от 19.12.95 г. № 481/95-ВР "О государственном регулировании производства и оборота спирта этилового, коньячного и плодового, алкогольных напитков и табачных изделий".

Разлив сидра в тару емкостью 0,9 л, 0,95 л этим законом не предусмотрен. При этом данным законом не регламентирована емкость любой тары при разливе пива.

Таким образом, осуществлять разлив сидра в тару емкостью 0,9 л, 0,95 л нельзя, а пива - можно.

Кроме того, ГФС напоминает, что в случае разлива алкогольных напитков в тару, не предусмотренную ст. 11 данного закона, к нарушителю применяется штраф в размере 200 % стоимости произведенной (реализованной) продукции (по оптово-отпускным ценам), но не менее 85 000 грн.

Больше новостей
Текст документа

Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 28.09.2018 р. № 4197/6/99-99-12-01-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податків про надання письмової індивідуальної податкової консультації відповідно до статті 52 Податкового кодексу України щодо використання тари при виробництві алкогольних напоїв (сидрів та пива) і в межах компетенції повідомляє.

Питання: Надати податкову консультацію, в якій підтвердити або спростувати твердження Товариства про те, що чинним законодавством прямо не заборонено виробництво, пакування, маркування та продаж слабоалкогольних напоїв пиво спеціальне (з вмістом спирту 2 – 7 відсотків) в полімерних пляшках ПЕТФ місткістю 0,9 л, 0,95 л та сидр (з вмістом спирту 2 – 8 відсотків) в полімерних пляшках ПЕТФ місткістю 0,9 л, 0,95 л.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України від 19 грудня 1995 року № 481 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі – Закон № 481).

Вимоги щодо маркування алкогольних напоїв, зокрема сидру та пива, встановлені статтею 11 Закону № 481.

Розлив сидру і перрі (без додання спирту), зброджених напоїв, одержаних виключно в результаті природнього (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, з вмістом спирту не більше 8,5 відсотка об'ємних одиниць (без додання спирту) здійснюється виключно у передбачену діючими стандартами скляну тару, а також металеві банки із харчового алюмінію, полімерні пляшки марки ПЕТФ, сувенірні пляшки та художньо оформлений посуд із скла, глазурованої кераміки або дерева, упаковку типу "Tetra-Pak" і "Bag in box". Розлив сидру і перрі (без додання спирту), зброджених напоїв, одержаних виключно в результаті природнього (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, з вмістом спирту не більше 8,5 відсотка об'ємних одиниць (без додання спирту) здійснюється у тару (посуд) місткістю 0,05 л, 0,1 л, 0,2 л, 0,25 л, 0,275 л, 0,3 л, 0,33 л, 0,35 л, 0,375 л, 0,4 л, 0,45 л, 0,5 л, 0,61 л, 0,68 л, 0,7 л, 0,75 л, 0,8 л, 1,0 л і більше, а також у тару (посуд) місткістю від 25 до 100 л, виготовлену із матеріалів, дозволених до контакту з алкогольними напоями, і у такому випадку передбачені цією статтею вимоги щодо маркування сидру і перрі (без додання спирту), зброджених напоїв, одержаних виключно в результаті природнього (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, з вмістом спирту не більше 8,5 відсотка об'ємних одиниць (без додання спирту) не застосовуються (абзац двадцять перший частини другої статті 11 Закону № 481).

Розлив пива здійснюється виключно у передбачені діючими стандартами скляну тару, металеві банки із харчового алюмінію, полімерні пляшки ПЕТФ, сувенірні пляшки та художньо оформлений посуд із скла, глазурованої кераміки, а також у алюмінієві бочки, бочки із нержавіючої сталі (кеги) та інші види тари згідно з чинною нормативною документацією (абзац двадцять другий частини другої статті 11 Закону № 481).

Таким чином, розлив сидру у тару місткістю 0,9 л, 0,95 л Законом № 481 не передбачено. Одночасно Законом № 481 не регламентовано місткості будь-якої тари при розливі пива.

За порушення норм Закону № 481 посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів, зокрема, у разі розливу алкогольних напоїв у тару, не передбачену статтею 11 цього Закону, – 200 відсотків вартості виробленої (реалізованої) продукції (за оптово-відпускними цінами), але не менше 85000 гривень (абзац двадцять другий частини другої статті 17 Закону № 481).

Керуючись нормами чинного законодавства України, суб'єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання повинні провадити свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter
Добавить коментарий

Добавить комментарий

X

Обратная связь

X

Подписаться на новости

Вы будете получать автоматическую рассылку последних новостей нашего портала

X

Купить журнал

X

Заказать установку

X

Обратная связь

Детали заявки:
X
Уважаемый посетитель!
Если Вы желаете ознакомиться с электронным журналом "Аверс - Бухгалтерия" и оценить его преимущества, предлагаем Вам получить бесплатный доступ на две недели
X

Регистрация