X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера

Для освобождения единоналожников от уплаты земельного налога в договоре аренды здания должно быть указано, что в аренду сдается и часть земельного участка

В очередной раз в ИНК от 29.11.2018 г. № 5020/ІПК/04-36-12-04-21 ГУ ГФС в Днепропетровской области обращает внимание на то, что освобождение от уплаты земельного налога, предусмотренное п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 КУоАП, распространяется на предприятие при условии использования им земельного участка для осуществления хозяйственной деятельности.

Если предоставление недвижимого имущества в аренду является одним из видов хозяйственной деятельности предприятия, то в случае предоставления в аренду принадлежащей ему части здания основанием для освобождения от уплаты земельного налога является договор аренды, действие которого распространяется не только на часть здания, но и на земельный участок, где это здание расположено.

Больше новостей
Текст документа

Індивідуальна податкова консультація Головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 29.11.2018 р. № 5020/ІПК/04-36-12-04-21

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), на запит Товариства щодо справляння плати за землю повідомляє.

Товариство повідомило, що є платником єдиного податку третьої групи, власником земельної ділянки а також власником розташованої на цій ділянці будівлі на підставі договору купівлі-продажу. Товариство запитує, чи повинно воно сплачувати земельний податок у разі використання будівлі в господарській діяльності за основним видом діяльності, та у разі надання частини будівлі в оренду (надання у оренду нерухомого майна є одним з видів діяльності Товариства).

Відповідно до реєстраційних даних ДФС видами діяльності Товариства є консультування з питань інформатизації (основний вид діяльності, код 62.02 КВЕД), неспеціалізована оптова торгівля (код 46.90 КВЕД), надання у оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (код 68.20 КВЕД), інша діяльність у сфері інформаційних технологій і комп'ютерних систем (код 62.09 КВЕД), комп'ютерне програмування (код 62.01 КВЕД).

Кодексом визначено, що платниками земельного податку є власники земельних ділянок та землекористувачі (пп. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Кодексу), у яких обов'язок сплати або право на звільнення від його сплати настає з дня виникнення прав власності або постійного користування земельною ділянкою (п. 287.1 ст. 287 Кодексу).

Згідно з пп. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності.

Враховуючи зазначене, звільнення від сплати земельного податку, передбачене пп. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу, поширюється на Товариство за умови використання ним земельної ділянки для провадження господарської діяльності. Приймаючи до уваги, що надання нерухомого майна у оренду є одним з видів господарської діяльності Товариства, то у разі надання в оренду належної йому частини будівлі підставою для звільнення від сплати земельного податку є цивільно-правова угода, дія якої поширюється не тільки на частину будівлі, а й на земельну ділянку, на якій ця будівля розташована.

Що стосується використання земельної ділянки у основній діяльності Товариства, то вважаючи на сумнівність можливості використання земельної ділянки у консультуванні з питань інформатизації, у Товариства у такому разі немає підстав для звільнення від сплати земельного податку.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter