X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера

ВОПРОС: Какое название и в какой период указывать в налоговых накладных предприятию, изменившему организационно-правовую форму?

Офис крупных налогоплательщиков ГФС в индивидуальной налоговой консультации от 08.02.2019 г. № 453/ІПК/28-10-27-01-11 отвечает на вопрос, когда именно начинать отмечать новое наименование плательщика НДС - после регистрации нового названия в Едином государственном реестре или после перерегистрации плательщиком НДС, если предприятие изменило свою организационно-правовую форму с публичного акционерного общества на акционерное общество в Едином государственном реестре?

Согласно п. 4.3 разд IV Положения о регистрации плательщиков налога на добавленную стоимость, утвержденного приказом Минфина Украины от 14.11.2014 г. № 1130 до даты перерегистрации плательщик НДС использует предыдущие реквизиты налоговой регистрации.

Если изменения в данных плательщика НДС касаются наименования юридического лица (и не связаны с его преобразованием путем слияния, выделения и т.д.) при использовании предыдущих реквизитов налоговой регистрации такой плательщик НДС отмечает одновременно новое и предыдущее наименование (фамилию, имя, отчество).

Со дня внесения данных о новом наименование юридического лица в Единый государственный реестр и до дня перерегистрации плательщика НДС в связи с изменением наименования, такой плательщик НДС при составлении налоговых накладных/расчетов корректировки должен указывать одновременно как старое, так и новое наименование. С даты перерегистрации только новое.

В конкретном случае, который рассматривается в налоговой консультации, с 28.12.2018 г. согласно данным Единого государственного реестра полное название налогоплательщика изменено с — "Публічне акціонерне товариство "..." на "Акціонерне товариство "...". Дата перерегистрации плательщика НДС — 02.01.2019 г.

То есть в налоговых накладных/расчетах корректировки, составленных в период с 28.12.2018 г. по 01.01.2019 г., следует одновременно указывать оба названия предприятия: Публічне акціонерне товариство "..." и Акціонерне товариство "...".

В налоговых накладных/расчетах корректировки, составленных в период с 16 по 27.12.2018 г., следует указывать название предприятия: Публічне акціонерне товариство "...".

По хозяйственным операциям за вторую половину декабря, регистрация налоговых накладных/расчетов корректировки осуществляется до 15.01.2019 г., в налоговых накладных/расчетах корректировки используются названия предприятия:

  • Публічне акціонерне товариство "..." за период с 16 по 27.12.2018 г.;
  • одновременно два названия предприятия: Публічне акціонерне товариство "..." и Акціонерне товариство "..." за период с 28 по 31.12.2018 г.
Текст документа

Про податок на додану вартість

Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 08.02.2019 р. № 453/ІПК/28-10-27-01-11

Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби розглянув звернення щодо практичного застосування ст. 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та п. 4.3 розд. IV Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 N 1130 (далі - Положення), та, керуючись ст. 52 Кодексу, в межах своїх повноважень повідомляє.

Порядок реєстрації особи як платника ПДВ регулюється ст. ст. 180 - 183 розд. V Кодексу та регламентується Положенням N 1130.

Перереєстрація платника податку здійснюється з дотриманням правил та у строки, визначені ст. 183 розд. V Кодексу для реєстрації платників податку, шляхом внесення відповідного запису до реєстру платників податку.

Згідно п. 4.3 розд IV Положення N 1130 до дати перереєстрації платник ПДВ використовує попередні реквізити податкової реєстрації.

Якщо зміни у даних платника ПДВ стосуються найменування юридичної особи і такі зміни не пов'язані з реорганізацією юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу або перетворення або пов'язані з перетворенням юридичної особи у випадку, визначеному пп. 1 п. 3.15 розділу III Положення N 1130, а також у разі зміни прізвища, імені, по батькові фізичної особи - підприємця при використанні попередніх реквізитів податкової реєстрації такий платник ПДВ зазначає одночасно нове та попереднє найменування (прізвище, ім'я, по батькові).

Таким чином, від дня внесення даних щодо нового найменування юридичної особи у Єдиний державний реєстр і до дня перереєстрації, здійсненої в порядку, запровадженому Положенням N 1130, у зв'язку із зміною найменування, такий платник ПДВ при складанні податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних повинен зазначати одночасно як старе, так і нове найменування. З дати перереєстрації тільки нове.

Згідно даних Єдиного державного реєстру повна назва платника податків з 28.12.2018 - Акціонерне товариство "...". Дата перереєстрації платника ПДВ - 02.01.2019.

Тобто в податкових накладних / розрахунках коригування до податкових накладних, складених у період з 28.12.2018 по 01.01.2019, слід зазначати одночасно назви підприємства: Публічне акціонерне товариство "..." та Акціонерне товариство "...".

В податкових накладних / розрахунках коригування до податкових накладних, складених у період з 16.12.2018 по 27.12.2018, слід зазначати назву підприємства: Публічне акціонерне товариство "...".

Тобто по господарським операціям, які відбулися у період з 16.12.2018 по 27.12.2018, реєстрація податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних здійснюється до 15.01.2019 (ст. 201 Кодексу), використовуючи у податкових накладних / розрахунках коригування до податкових накладних назву підприємства: Публічне акціонерне товариство "...".

По господарським операціям, які відбулися у період з 28.12.2018 по 31.12.2018, реєстрація податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних здійснюється до 15.01.2019 (ст. 201 Кодексу), використовуючи у податкових накладних / розрахунках коригування до податкових накладних одночасно назви підприємства: Публічне акціонерне товариство "..." та Акціонерне товариство "...".

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter