X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера

О дате корректировки налогового кредита при уменьшении таможенной стоимости

ГФС в индивидуальной налоговой консультации от 12.03.2019 г. № 998/6/99-99-15-03-02-15/ІПК подтвердила неизменность своей позиции по вопросу корректировки налогового кредита при уменьшении таможенной стоимости товаров.

Так, в случае, если после таможенного оформления товаров, помещенных в таможенный режим импорта, изменяется величина таможенной стоимости таких товаров (по решению суда, вступившим в законную силу, либо по решению контролирующего органа о корректировке заявленной таможенной стоимости товаров), корректировка налогового кредита осуществляется на дату оформления листа корректировки по форме согласно приложения 4 к Положению о таможенных декларациях, утвержденному постановлением КМУ от 21.05.2012 г. № 450, в том числе, если фактический возврат средств происходил в предыдущем отчетном периоде.

Текст документа

Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від від 12.03.2019 № 998/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо коригування податкового кредиту якщо відбувається зменшення митної вартості товарів та у зв'язку із наданням додаткової інформації на доповнення до індивідуальної податкової консультації, зареєстрованої в Єдиній базі індивідуальних податкових консультацій, повідомляє, що позиція з порушеного питання, викладена у зазначеній індивідуальній податковій консультації, залишається незмінною.

Зокрема, у випадку, якщо після митного оформлення товарів, поміщених у митний режим імпорту, змінюється величина митної вартості таких товарів (за рішенням суду, яке набрало законної сили, або контролюючим органом прийнято рішення про коригування заявленої митної вартості товарів), коригування податкового кредиту з ПДВ здійснюється на дату оформлення аркуша коригування за формою згідно з додатком 4 до Положення про митні декларації, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 450, у тому числі, якщо фактичне повернення коштів відбувалося у попередньому (звітному) періоді.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 розділу II Податкового кодексу України).

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter