X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера

ВОПРОС: Предприятие как вторичный водопользователь при осуществлении хозяйственной деятельности по производству напитков использует объемы воды, полученные по договору водоснабжения от первичного водопользователя. Является ли такое предприятие плательщиком рентной платы за специальное использование водных ресурсов?

ООО "ЮБК "ЭКСПЕРТ"

По вопросам консультаций обращаться по тел. 0 800 750 570 (многоканальный), (044) 221 05 57

Как сообщает ГФС в ИНК от 17.04.2019 г. № 1650/6/99-99-12-02-03-15/ІПК, поскольку обязанность плательщика рентной платы НКУ возложена на первичных водопользователей, то в случае, если предприятие является исключительно вторичным водопользователем, то у него не возникает обязанности плательщика рентной платы. При этом сумма рентной платы за фактически использованные объемы воды включена в тариф на водоснабжение субъекта хозяйствования, который осуществляет водоснабжение предприятию.

Текст документа

Щодо рентної плати за спеціальне використання води

Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 17.04.2019 Р. № 1650/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо рентної плати за спеціальне використання води (далі - Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство без надання інформації щодо відсутності власних водозабірних споруд поінформувало, що як вторинний водокористувач при провадженні господарської діяльності з виробництва напоїв використовує обсяги води, отримані за договором з водопостачання від первинного водокористувача та запитує про виникнення у нього обов'язків платника Рентної плати.

Оскільки обов'язок платника Рентної плати Кодексом покладено на первинних водокористувачів (п. 255.1 ст. 255 Кодексу), то у разі, якщо Товариство є виключно вторинним водокористувачем, у Товариства не виникає обов'язок платника Рентної плати. При цьому сума Рентної плати за фактично використані Товариством обсяги води, включена до тарифу на водопостачання суб'єкта господарювання, який здійснює водопостачання Товариству.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter