X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера

Реалізація та зберігання пального

ТОВ "ЮБК "ЕКСПЕРТ"

З питань консультацій звертатися за тел. 0 800 750 570 (багатоканальний), (044) 221 05 57

Постановою КМУ від 24.04.2019 р. № 408, яка набрала чинності 25 травня 2019 року, затверджено Порядок електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

ДФС доручено забезпечити здійснення заходів, необхідних для введення в дію з 1 липня 2019 року системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового та разом з Казначейством відкриття до зазначеної дати рахунків платникам акцизного податку, що включені до реєстру платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового.

Порядок визначає механізм відкриття та закриття рахунків платників акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, зареєстрованих у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, механізм роботи зазначеної системи, а також проведення розрахунків з бюджетом з використанням зазначених рахунків.

Суб'єкти господарювання, які відповідатимуть визначенню платників акцизного податку з 1 липня 2019 року зобов'язані до цієї дати зареєструватися як платники акцизного податку та зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники акцизного податку будуть станом на 1 липня.

Зауважимо, що здійснити реєстрацію платники на теперішній час не в змозі, оскільки відсутня відповідна нормативно-правова база, зокрема заява для такої реєстрації. На сьогодні існує лише проект Мінфину, яким затверджуються форми заяв, акцизних накладних тощо.

У товаросупровідних документах на пальне обсяги пального відображаються виробниками пального в кілограмах і літрах, приведених до температури 15°C.

З 1 липня 2019 року також вводиться ліцензування операцій, пов'язаних з виробництвом, реалізацією, зберіганням пального. Оскільки на теперішній час необхідна нормативна-правова база також відсутня, ДФС рекомендує платникам для отримання ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним та на право зберігання пального подавати заяви на паперових носіях за формами, передбаченими листом ДФС України від 30.05.2019 р. № 17014/7/99-99-12-01-01-17.

Ліцензія на право роздрібної торгівлі пальним та на право зберігання пального або рішення про відмову в їх видачі видається заявнику не пізніше 20 календарних днів з дня одержання документів. Суб'єкти господарювання можуть подати документи на розгляд до органу ліцензування (на адресу Головних управлінь ДФС в областях та м. Києві за місцем розташування місць зберігання та роздрібної торгівлі пальним) починаючи з 12 червня 2019 року. При цьому Головні управління ДФС в областях та м. Києві мають видавати зазначені ліцензії суб'єктам господарювання починаючи з 1 липня 2019 року.

См. также Налоговики рекомендуют плательщикам акцизного налога формы заявлений для получения лицензий.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter