X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера

Рентна плата за спеціальне використання води та за користування надрами

ТОВ "ЮБК "ЕКСПЕРТ"

З питань консультацій звертатися за тел. 0 800 750 570 (багатоканальний), (044) 221 05 57

Платник має дозвіл на спеціальне водокористування, в якому зазначається, що видобуті підземні води використовуються для господарсько-побутових та виробничих потреб. Відноситься такий платник до платників рентної плати за спеціальне використання води та платників рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, а також які розміри коефіцієнтів застосовуються для обчислення податкових зобов'язань із вказаних платежів?

Як зазначає ГУ ДФС у Київській області в ІНК від 15.04.2019 р. № 1607/ІПК/10-36-12-11-03, оскільки передбачено, що плата не справляється за обсяги води, які використовуються для задоволення питних і санітарно-гігієнічних (п.п. 255.4.1 п. 255.4 ст. 255 Кодексу), а не зазначених у дозволі господарсько-побутових та виробничих потреб, то не вбачається підстав для зменшення об'єкта оподаткування за водокористування - обсягу фактичних обсягів води, видобутої із підземного водного об'єкта.

При цьому при складанні податкової звітності платник зазначає коефіцієнт у розмірі 1 (одиниця).

Водночас платниками рентної плати за користування надрами вважаються суб'єкти господарювання, які на підставі дозволу видобувають воду з підземного водного об'єкта (п.п. 252.1.4 п. 252.1 ст. 252 ПКУ). При цьому об'єктом оподаткування визнається взятий на облік гірничим підприємством обсяг товарної продукції, що визначається відповідно до затверджених підприємством схем руху видобутих корисних копалин, зокрема, й обсягу видобутої підземної води (п. 252.3 ст. 252 Кодексу).

Для обчислення податкових зобов'язань базою оподаткування вважається вартість мінеральної сировини, яка обчислюється за більшою з таких її величин: фактична ціна та розрахункова вартість (п. 252.7 ст. 252 ПКУ). Для розрахунку останньої - розрахункової вартості використовується, зокрема, й коефіцієнт рентабельності гірничого підприємства як показник оцінки економічної життєдіяльності запасів корисних копалин ділянки надр платника (п. 252.16 ст. 252 ПКУ).

Оскільки дозвіл платника не містить інформації щодо виконання економічної життєдіяльності запасів корисних копалин ділянки надр (водоносного горизонту), то для обчислення податкових зобов'язань платник використовує середньозважену облікову ставку НБУ.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter