X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
Без рубрики
14.06.2019

Принята новая нормативная денежная оценка земли - надо платить

ГУ ГФС в Хмельницкой области в индивидуальной налоговой консультации от 24.05.2019 г. № 2388/ІПК/22-01-1204-11 рассматривает вопрос правомерности применения для исчисления налоговых обязательств по арендной платы за землю и составления налоговой декларации, новой нормативной денежной оценки, введенной в действие с 1 января 2019 года, сведения о которой не внесены в заключенные договоры аренды земельных участков государственной собственности, условиями которых определен размер нормативных денежных оценок земельных участков на дату заключения договоров.

Если решением органа местного самоуправления с 01.01.2019 г. введена в действие новая нормативная денежная оценка, то предприятие для исчисления налоговых обязательств по плате за землю и для составления налоговой декларации должно применять новую нормативную денежную оценку независимо от того, внесены ли соответствующие изменения в договоры аренды земельных участков государственной собственности.

Текст документа

Індивідуальна податкова консультація ГУ ДФС у Хмельницькій області від 24.05.2019 р. № 2388/ІПК/22-01-1204-11

Головне управління ДФС у Хмельницькій області на звернення Господарства щодо обчислення зобов'язань з орендної плати за землю (далі - Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє наступне.

Господарство поінформувало про укладання договорів оренди земельних ділянок державної власності (далі - Договори), умовами яких визначено розмір нормативних грошових оцінок земельних ділянок на дату укладання Договорів.

Господарство вважає, що з набранням чинності з 01 січня 2019 року технічної документації із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, відбулася зміна нормативних грошових оцінок земельних ділянок та зауважує, що до існуючих Договорів зміни не внесені.

Господарство просить роз'яснити правомірність застосування нової нормативної грошової оцінки, введеної в дію з 01.01.2019, відомості про яку не внесені до Договорів, для обчислення податкових зобов'язань з Плати та складання податкової декларації.

Кодексом визначено, що базою оподаткування Платою є нормативна грошова оцінка земельної ділянки (п. 271.1 ст. 271 та п. 289.1 ст. 289 Кодексу). Порядок обчислення Плати не залежить від фіксування розміру, нормативної грошової оцінки у Договорі, у тому числі у разі її зміни.

Пунктом 286.2 ст. 286 Кодексу встановлено, що у разі затвердження органом місцевого самоврядування відповідно до положень ст. 23 Закону України «Про оцінку земель» нової нормативної грошової оцінки, до контролюючих органів разом з податковою декларацією з плати за землю надається довідка (витяг) про розмір нової нормативної грошової оцінки щодо кожної окремої земельної ділянці.

Таким чином, якщо рішенням органу місцевого самоврядування з 01.01.2019 введено дію нову нормативну грошову оцінку, то Господарство для обчислення податкових зобов'язань з Плати та складання податкової декларації має застосовувати нову нормативну грошову оцінку незалежно від того, чи внесені до Договорів відповідні зміни.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter