X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера

Строки оскарження ППР

ТОВ "ЮБК "ЕКСПЕРТ"

З питань консультацій звертатися за тел. 0 800 750 570 (багатоканальний), (044) 221 05 57

До ГУ ДФС у Харківській області звернулися з проханням надати ІПК з наступних питань:

  • чи виникає податковий борг у разі, якщо платник податків починає процедуру адміністративного оскарження податкового повідомлення-рішення після пропущення строку на сплату грошового зобов'язання, визначеного в п. 57.3 ст. 57 ПКУ (10 календарних днів), але без пропущення і в межах строку, який відводиться для подання скарги, визначеного в п. 56.3 ст. 56 ПКУ (10 робочих днів);
  • чи вважається грошове зобов'язання узгодженим у разі, якщо платник податків починає процедуру адміністративного оскарження податкового повідомлення-рішення після пропущення строку на сплату грошового зобов'язання, визначеного в п. 57.3 ст. 57 ПКУ (10 календарних днів), але без пропущення і в межах строку, який відводиться для подання скарги, визначеного в п. 56.3 ст. 56 ПКУ (10 робочих днів).

ГУ ДФС у Харківській області відповідає, що у разі якщо платник податків протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, не забезпечить сплату суми грошового зобов'язання, то на наступний після цього дня календарний день така сума набуде статусу податкового боргу.

У той же час ГУ ДФС у Харківській області зазначає, що з дня подання платником податків скарги на податкове повідомлення-рішення до дня отримання ним рішення Державної фіскальної служби України за результатами її розгляду сума грошового зобов'язання, визначена у такому рішенні, вважається неузгодженою. Але, відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не

сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом. Тобто зазначена у податковому повідомленні-рішенні сума нарахованого платнику податкового зобов'язання (штрафу, пені) не може одночасно бути узгодженою і не узгодженою. В зазначеній консультації ГУ ДФС відповідає формально. При цьому, на наш погляд, якщо платник оскаржив нараховану суму податкового зобов'язання у передбачений п. 56.3 ст. 56 ПКУ строк (10 робочих днів), то така сума не є узгодженою.

Однак, оскільки ДФС наполягає саме на строках, передбачених п. 57.3 ст. 57 ПКУ, тобто 10 календарних днів (див. лист ДФС від 27.12.2018 р. № 40351/7/99-99-14-03-03-17), то скаргу доцільно подававати саме в ці строки. У протилежному випадку свою, хоч і правомірну позицію, доведеться відстоювати у суді.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter