X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера

Горючее в топливных баках судна не делает его акцизным складом

ГФС в индивидуальной налоговой консультации от 25.06.2019 г. № 2900/6/99-99-12-02-02-15/ІПК отвечает на вопросы по отнесению к акцизным складам судов с горючим на борту.

Нефтеналивное судно-баржа, находящееся во временном платном пользовании предприятия, которое намерено осуществлять на таможенной территории Украины хозяйственную деятельность путем хранения и реализации на этом судне горючего, не является акцизным складом в понимании п.п. 14.1.6 НКУ, поскольку не является помещением/территорией, однако является акцизным складом передвижным в понимании п.п. 14.1.61 НКУ в течение периода его использования для хранения или перемещения горючего на таможенной территории Украины.

Не является акцизным складом (акцизным складом передвижным) топливный бак как емкость для хранения горючего непосредственно в транспортном средстве, из которого горючее попадает в двигатель и используется исключительно для работы двигателя, а также транспортное средство (буксир), у которого горючее находится только в топливном баке и используется исключительно для работы его двигателя.

Текст документа

Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 25.06.2019 р. № 2900/6/99-99-12-02-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула запит Товариства стосовно надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства з питань акцизного податку, та надає відповіді на порушені у зверненні питання.

Підприємство запитує:

1. Чи вважається акцизним складом нафтоналивне судно-баржа (далі - судно), що перебуває у тимчасовому платному користуванні Товариства, яке має намір здійснювати на митній території України господарську діяльність шляхом зберігання та реалізації на цьому судні пального?

2. Чи вважається акцизним складом пересувним самохідне судно - буксир (далі - буксир), який перебуває у тимчасовому платному користуванні Товариства, у паливному баку якого знаходиться пальне, яке використовується виключно для роботи двигуна буксира?

До запитання 1.

Як зазначено у запиті Товариства, судно є морським/річковим транспортним засобом для переміщення в ньому митною територією України пального та/або його зберігання, з вантажними танками загальною місткістю 5 тис. м3.

Відповідно до вимог пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу (у редакції, яка набуває чинності з 01.07.2019) платниками акцизного податку є, зокрема, але не виключно, особа (у тому числі юридична особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), яка реалізує пальне або спирт етиловий.

Тому Товариство як особа, що реалізує пальне, є платником акцизного податку з реалізації пального.

Для пального:

  • акцизний склад - це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального (пп. "б" пп. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу);
  • акцизний склад пересувний - це транспортний засіб (автомобільний, залізничний, морський, річковий, повітряний, магістральний трубопровід), на якому переміщується та/або зберігається пальне на митній території України (пп. 14.1.61 п. 14.1. ст. 14 Кодексу).

Отже, з урахуванням викладеного вище, зазначене у запиті Товариства нафтоналивне судно - баржа як транспортний засіб (морський, річковий), на якому переміщується та/або зберігається пальне на митній території України:

  • не є акцизним складом в розумінні пп. 14.1.6 п. 14.1. ст. 14 Кодексу, оскільки не є приміщенням / територією;
  • є акцизним складом пересувним в розумінні пп. 14.1.61 п. 14.1. ст. 14 Кодексу протягом періоду його використання для зберігання або переміщення пального на митній території України.

До запитання 2.

Згідно з пп. "г" пп. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або технічному обладнанні, пристрої не є акцизним складом.

Як зазначено у запиті Товариства, буксир має паливний бак місткістю 47 м3 та інших ємностей (резервуарів) для зберігання пального на буксирі не має, а після заправки буксира, тобто поміщення пального безпосередньо у паливний бак буксира, залите у паливний бак буксиру пальне потрапляє паливною системою у двигун буксиру, фізичний відпуск пального іншим особам, до інших транспортних засобів не здійснюється.

Паливний бак (бензобак) - ємність для зберігання запасу рідкого палива (бензин, гас, дизельне паливо) безпосередньо на борту транспортного засобу або технічного пристрою, який отримує енергію від рідкопаливного двигуна внутрішнього згорання. Також на корпусі паливного бака в разі необхідності розташовується отвір для введення датчиків контролю рівня палива, або його тиску. Паливні баки також можуть мати зливний отвір, обладнуються запірною пробкою або краником.

З огляду на викладене:

  • паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі (буксирі), з якого пальне потрапляє у двигун буксира та використовується виключно для роботи двигуна буксира, - не є акцизним складом (акцизним складом пересувним);
  • транспортний засіб (буксир), у якого пальне знаходиться тільки у паливному баку та використовується виключно для роботи двигуна транспортного засобу (буксира), - не є акцизним складом (у розумінні пп. 14.1.6 п. 14.1. ст. 14 Кодексу) / акцизним складом пересувним (у розумінні пп. 14.1.61 п. 14.1. ст. 14 Кодексу).

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter