X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера

Заповнення форми № 20-ОПП на "ділянку надр"

ТОВ "ЮБК "ЕКСПЕРТ"

З питань консультацій звертатися за тел. 0 800 750 570 (багатоканальний), (044) 221 05 57

При поданні повідомлення за формою № 20-ОПП потрібно вказати "Тип об'єкта оподаткування", який обирається відповідно до рекомендованого довідника типів об'єктів оподаткування (далі - довідник), що оприлюднений на офіційному веб-сайті Центрального контролюючого органу. Жодний тип об'єкту з даного переліку за своїм функціональним призначенням не відповідає поняттю "ділянка надр".

Подання повідомлення за формою 17-ОПП неможливе без попереднього подання повідомлення за формою 20-ОПП, тобто без попереднього повідомлення про об'єкти оподаткування, що знаходяться за відповідними адміністративно-територіальними одиницями.

Яким чином ТзОВ може повідомити про об'єкт оподаткування, пов'язаний з отриманням спеціального дозволу на користування надрами та стати на облік у відповідних контролюючих органах за місцем знаходження ділянки надр?

ГУ ДФС у Львівській області в ІПК від 16.07.2019 р. № 3301/ІПК/10/12.3-13 для заповнення повідомлення № 20-ОПП пропонує обрати тип "земельна ділянка", оскільки зміст та функціональне призначення цього типу відповідає та охоплює поняття об'єкту оподаткування про який йдеться у зверненні, та на який отримано спеціальний дозвіл на користування надрами.

У такому випадку у графі повідомлення № 20-ОПП, в якій зазначається найменування об'єкта оподаткування, поряд з найменуванням "земельна ділянка" зазначити: "для користування надрами", а у графі, де зазначається реєстраційний номер об'єкта оподаткування - кадастровий номер цієї земельної ділянки.

У разі, якщо у повідомленні № 20-ОПП платник податків визначить контролюючий орган, у якому бажає стати на облік за неосновним місцем обліку за місцезнаходженням відповідного об'єкта оподаткування, то його взяття на облік за неосновним місцем обліку буде здійснено на підставі цього повідомлення.

Також взяття на облік за неосновним місцем обліку може бути здійснено на підставі заяви про взяття на облік за неосновним місцем обліку за формою № 17-ОПП, поданої у порядку та строки, визначені пунктом 7.2. Порядку № 1588.

Текст документа

Про повідомлення про об'єкт оподаткування

Індивідуальна податкова консультація ГУ ДФС у Львівській області від 16.07.2019 р. № 3301/ІПК/10/12.3-13

Головне управління ДФС у Львівській області на звернення ТзОВ щодо повідомлення про об'єкт оподаткування, пов'язаний з отриманням спеціального дозволу на користування надрами та постановки на облік за місцем знаходження ділянки надр, керуючись нормами ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

ТзОВ поінформувало, що при спробі стати на облік за неосновним місцем обліку ТзОВ зіштовхнулось з наступним питанням:

При поданні повідомлення за формою 20-ОПП (Порядок N 1588) потрібно вказати "Тип об'єкта оподаткування", який обирається відповідно до рекомендованого довідника типів об'єктів оподаткування (далі - довідник), що оприлюднений на офіційному веб-сайті Центрального контролюючого органу. Жодний тип об'єкту з даного переліку за своїм функціональним призначенням не відповідає поняттю "ділянка надр".

Подання повідомлення за формою 17-ОПП (Порядок N 1588) неможливе без попереднього подання повідомлення за формою 20-ОПП (Порядок N 1588), тобто без попереднього повідомлення про об'єкти оподаткування, що знаходяться за відповідними адміністративно-територіальними одиницями.

У зв'язку з цим, ТзОВ запитує:

"Яким чином ТзОВ може повідомити про об'єкт оподаткування, пов'язаний з отриманням спеціального дозволу на користування надрами та стати на облік у відповідних контролюючих органах за місцем знаходження ділянки надр?"

Щодо подання повідомлення про об'єкт оподаткування, пов'язаний з отриманням спеціального дозволу на користування надрами та взяття на облік у контролюючих органах за місцем знаходження об'єктів оподаткування - ділянок надр.

Пунктом 63.3 статті 63 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) встановлено, що платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням (далі - об'єкти оподаткування), контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з Порядком обліку платників податків, затвердженим наказом Мінфіну від 09.12.2011 N 1588 (Порядок N 1588), зареєстрованим у Мін'юсті 14.05.2014 за N 503/25280, зі змінами (далі - Порядок N 1588).

Згідно з пунктом 8.4 Порядку N 1588 (Порядок N 1588) повідомлення про об'єкті оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через яві провадиться діяльність, за формою N 20-ОПП (Порядок N 1588) (далі - повідомлення N 20-ОПП) подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Підпунктом 14.1.74. пункту 14.1 статті 14 Кодексу встановлено, що земельна ділянка - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, цільовим (господарським) призначенням та з визначеними щодо неї правами.

Відповідно до статті 791 Земельного кодексу України земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі. Земельній ділянці присвоюється кадастровий номер.

Статтею 18 Кодексу України "Про надра" встановлено, що земельні ділянки для користування надрами, надаються користувачам надр після одержання ними спеціальних дозволів на користування надрами чи гірничих відводів.

Ділянка нафтогазоносних надр згідно зі статтею 1, розділу I Закону України "Про нафту і газ" - це обмежена по площі і глибині частина земної кори, на яку у встановленому порядку надається спеціальний дозвіл на користування нафтогазоносними надрами.

При поданні повідомлення N 20-ОПП (Порядок N 1588) рекомендується застосовувати принцип укрупнення надання інформації про об'єкт оподаткування. Тому для заповнення повідомлення N 20-ОПП пропонуємо обрати тип "земельна ділянка", оскільки зміст та функціональне призначення цього типу відповідає та охоплює поняття об'єкту оподаткування про який йдеться у зверненні, та на який отримано спеціальний дозвіл на користування надрами.

У такому випадку у графі повідомлення N 20-ОПП (Порядок N 1588), в якій зазначається найменування об'єкта оподаткування, поряд з найменуванням "земельна ділянка" зазначити: "для користування надрами", а у графі, де зазначається реєстраційний номер об'єкта оподаткування - кадастровий номер цієї земельної ділянки.

У разі, якщо у повідомленні N 20-ОПП (Порядок N 1588) платник податків визначить контролюючий орган, у якому бажає стати на облік за неосновним місцем обліку за місцезнаходженням відповідного об'єкта оподаткування, то його взяття на облік за неосновним місцем обліку буде здійснено на підставі цього повідомлення.

Також взяття на облік за неосновним місцем обліку може бути здійснено на підставі заяви про взяття на облік за неосновним місцем обліку за формою N 17-ОПП (Порядок N 1588), поданої у порядку та строки, визначені пунктом 7.2. Порядку N 1588 (Порядок N 1588).

Індивідуальна податкова консультація згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter