X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
Без рубрики
20.08.2019

Для возможности воспользоваться льготами по земельному налогу единщик должен зарегистрировать договор аренды

ГФС в индивидуальной налоговой консультации от 07.08.2019 г. № 3683/6/99-99-12-02-03-15/ІПК разъясняет, что для реализации единоналожником права на освобождение от уплаты земельного налога необходимо подтверждение использования земельного участка в его хозяйственной деятельности.

Для этого необходима государственная регистрация гражданско-правовых договоров аренды объекта недвижимости и связанного с ним земельного участка в государственном реестре недвижимого имущества.

Воспользоваться предоставленным п.п. 4 п. 297.1 НКУ правом на освобождение от земельного налога за земельный участок, на котором разместили недвижимое имущество, и вместе с земельным участком передали в пользование по договору аренды, после регистрации такого договора в государственном реестре недвижимого имущества.

Текст документа

Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 07.08.2019 р. № 3683/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо сплати земельного податку (далі - Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство проінформувало, що є платником єдиного податку (основний вид діяльності - надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого майна) та власником нерухомого майна (магазин-кафе), розташованого на земельній ділянці, що належить Товариству на праві постійного користування.

Товариство до звернення надало текст цивільно-правової угоди, державна реєстрація якої не проведена, та запитує про поширення норм п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу щодо звільнення його від сплати Податку за таку земельну ділянку.

Оскільки особливістю реалізації платником єдиного податку права на звільнення від сплати Податку, а також механізмом підтвердження використання земельної ділянки у його господарській діяльності є укладення та державна реєстрація цивільно-правових угод оренди як об’єкта нерухомості, так і пов’язаного з ним об’єкта як земельна ділянка, то Товариство зможе скористатися, передбаченим пп. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу, правом на звільнення за земельну ділянку, на якій розташовано нерухоме майно, та разом із земельною ділянкою передані в користування за договором оренди, після реєстрація такого договору у державному реєстрі нерухомого майна.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter