X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера

ЗАПИТАННЯ: Як здійснюється переведення обсягу пального в кубічні метри, якщо його визначено в інших одиницях виміру, у т. ч. з метою встановлення приналежності приміщення або території до акцизного складу?

ТОВ "ЮБК "ЕКСПЕРТ"

З питань консультацій звертатися за тел. 0 800 750 570 (багатоканальний), (044) 221 05 57

Для визначення належності приміщення або території до акцизного складу необхідно встановити загальну місткість ємностей та обсяг отриманого протягом календарного року пального у кубічних метрах.

Пунктом 2 постанови КМУ від 24.04.2019 р. № 408 "Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового" установлено, зокрема, що у товаросупровідних документах на пальне обсяги пального відображаються виробниками пального в кілограмах і літрах, приведених до температури 15°C.

Облік нафтопродуктів суб'єктами господарювання здійснюється відповідно до Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затвердженої спільним наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв'язку України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 20.05.2008 р. № 281/171/578/155.

З метою переведення обсягу пального в кубічні метри, якщо його визначено в інших одиницях виміру, у т. ч. з метою встановлення приналежності приміщення або території до акцизного складу, платником використовуються дані, зазначені в паспорті якості пального, сертифікаті відповідності тощо, зокрема об'єм, маса, густина і температура, за якої визначалась густина. Арифметичний розрахунок здійснюється безпосередньо суб'єктом господарювання (База знань "ЗІР", категорія 116.11).

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter