X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
Без рубрики
23.08.2019

Спільна діяльність та єдиний податок

ТОВ "ЮБК "ЕКСПЕРТ"

З питань консультацій звертатися за тел. 0 800 750 570 (багатоканальний), (044) 221 05 57

ГУ ДФС у Хмельницькій області в ІПК від 23.07.2019 р. № 3398/ІПК/22-01-1203-17 зазначає, що юридична особа - платник єдиного податку має право укладати договір про спільну діяльність та здійснювати діяльність за таким договором за умови виконання вимог та обмежень, встановлених п.п. 291.4, 291.5 та 291.5 прим. 1 ст. 291 ПКУ.

Разом з цим учасник спільного договору юридична особа - платник єдиного податку третьої групи повинен враховувати дохід від здійснення діяльності за договором про спільну діяльність у загальному порядку разом з результатами діяльності від провадження власної господарської діяльності.

Текст документа

Про перебування на спрощеній системі оподаткування, про застосування РРО

Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 23.07.2019 р. N 3398/ІПК/22-01-1203-17

Головне управління ДФС у Хмельницькій області на запит щодо надання індивідуальної податкової консультації про можливість перебування на спрощеній системі оподаткування у випадку укладення договору про спільну діяльність та необхідності застосування РРО при продажу продукції власного виробництва, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Щодо можливості перебування на спрощеній системі оподаткування у випадку укладення договору про спільну діяльність

Відповідно до п. 291.4 ст. 291 ПКУ суб'єкти господарювання - юридичні особи, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:

  • третя група - юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень;
  • четверта група - сільськогосподарські товаровиробники - юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Підприємство є платником єдиного податку третьої групи.

Крім того, пп. 291.5, 291.5 прим. 1 ст. 291 ПКУ встановлений перелік видів діяльності, якими не можуть займатися платники єдиного податку.

Згідно з п. 64.6 ст. 64 ПКУ на обліку у контролюючих органах повинні перебувати угоди про розподіл продукції, договори управління майном (крім договорів щодо операцій, визначених у другому реченні абзацу другого пп. 5 п. 180.1 ст. 180 ПКУ) та договори про спільну діяльність на території України без створення юридичних осіб, на які поширюються особливості податкового обліку та оподаткування діяльності за такими договорами (угодами), визначені ПКУ.

У контролюючих органах не обліковуються договори про спільну діяльність, на які не поширюються особливості податкового обліку та оподаткування спільної діяльності, визначені ПКУ. Кожен учасник таких договорів перебуває на обліку у контролюючих органах та виконує обов'язки платника податків самостійно.

Взяття на облік договору або угоди здійснюється шляхом додаткового взяття на облік управителя майна, учасника договору про спільну діяльність або угоди про розподіл продукції як платника податків - відповідального за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договору або угоди.

Обмежень щодо застосування спрощеної системи оподаткування учасником договору про спільну діяльність нормами ПКУ не передбачено.

Тобто, юридична особа - платник єдиного податку має право укладати договір про спільну діяльність та здійснювати діяльність за таким договором за умови виконання вимог та обмежень, встановлених пп. 291.4, 291.5 та 291.5 прим. 1 ст. 291 ПКУ.

Разом з цим учасник спільного договору юридична особа - платник єдиного податку третьої групи повинен враховувати дохід від здійснення діяльності за договором про спільну діяльність у загальному порядку разом з результатами діяльності від провадження власної господарської діяльності.

Аналогічна позиція з даного питання висвітлена в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі "ЗІР" в категорії 108.01.01.

Щодо необхідності застосування РРО при продажі продукції власного виробництва

Відповідно до вимог п. 1 ст. 9 Закону України від 06.07.95 N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення) підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних уповноваженою особою відповідного суб'єкта господарювання, реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter