X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера

Внесення записів у Книгу обліку доходів і витрат за період ведення господарської діяльності до реєстрації Книги

ТОВ "ЮБК "ЕКСПЕРТ"

З питань консультацій звертатися за тел. 0 800 750 570 (багатоканальний), (044) 221 05 57

ДФС зазначає наступне. Фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування зобов'язана зареєструвати першу Книгу обліку доходів і витрат з дати державної реєстрації до початку здійснення господарської діяльності (дати переходу зі спрощеної на загальну систему оподаткування).

При цьому якщо така фізична особа - підприємець зареєструвала Книгу невчасно, то вона зобов'язана внести всі записи в Книгу з дати початку ведення господарської діяльності, які підтверджені відповідними первинними документами.

Згідно зі ст. 121 ПКУ ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених ПКУ, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 грн. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1 020 грн.

Статтею 1641 КУпАП визначено, що неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов'язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 5 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (База знань "ЗIР", підкатегорія 104.08).

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter