X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
Без рубрики
04.09.2019

ЗАПИТАННЯ: В яких випадках працівниками органів ДФС проставляється штамп "ОТРИМАНО, попереджено про можливість відмови у прийнятті" на примірнику податкової звітності платника?

ТОВ "ЮБК "ЕКСПЕРТ"

З питань консультацій звертатися за тел. 0 800 750 570 (багатоканальний), (044) 221 05 57

ДФС, процитував ряд норм ПКУ, в черговий раз зазначає, що посадова особа контролюючого органу при прийманні податкової звітності у разі виявлення порушень щодо її оформлення інформує платника податків про такі порушення і право контролюючого органу відмовити у прийнятті податкової звітності (п. 49.11 ст. 49 ПКУ), а також про наявність можливості, за потреби, повторно подати податкову звітність, оформивши належним чином.

Якщо платник податків наполягає на поданні податкової звітності з порушенням вимог, встановлених ст. 48 і 49 ПКУ, то на примірнику такої звітності платника податків, за умови його надання, проставляється штамп "ОТРИМАНО, попереджено про можливість відмови у прийнятті".

Таким чином, такий штамп може бути проставлено тільки коли платник особисто подає декларацію. Однак, зауважимо, що діючим законодавством не передбачена можливість проставлення зазначеного штампу. Відповідно до норм ПКУ звітність може бути або прийнята, або ні.

Згідно до п.п. 49.9.2 та 49.11.2 ст. 49 ПКУ, якщо платник надав до органу ДФС декларацію, заповнену з порушенням вимог п. 48.3 та 48.4 ст. 48, такий орган ДФС надає платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови протягом 3 робочих днів з дня її отримання.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter