X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера

Ставка ЄСВ, якщо роботи згідно цивільно-правового договору виконує особа з інвалідністю

ТОВ "ЮБК "ЕКСПЕРТ"

З питань консультацій звертатися за тел. 0 800 750 570 (багатоканальний), (044) 221 05 57

Єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, фізичних осіб – підприємців, у т. ч. тих, які обрали спрощену систему оподаткування, в яких працюють особи з інвалідністю, встановлюється в розмірі 8,41 % визначеної бази нарахування ЄСВ для працюючих осіб з інвалідністю (ч. 13 ст. 8 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"). База оподаткування включає й винагороди за цивільно-правовими договорами.

Якщо працівник виконує роботу (надає послуги) відповідно до цивільно-правового договору за основним місцем роботи, то до бази нарахування ЄСВ за звітний місяць включається як заробітна плата, так і сума винагороди за договором. При цьому якщо база нарахування ЄСВ буде меншою за розмір мінімальної заробітної плати, то ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати та ставки ЄСВ.

Якщо роботи згідно цивільно-правового договору виконує особа з інвалідністю за основним місцем роботи, то ставка ЄСВ до суми винагороди – 8,41 %.

Якщо фізична особа з інвалідністю виконує роботи за цивільно-правовим договором не за основним місцем роботи, застосовується ставка ЄСВ – 22%.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter