X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера

ЗАПИТАННЯ: У яких випадках органами ДФС проводиться фактична перевірка?

ТОВ "ЮБК "ЕКСПЕРТ"

З питань консультацій звертатися за тел. 0 800 750 570 (багатоканальний), (044) 221 05 57

Згідно з п.п. 75.1.3 п. 75.1 ст. 75 ПКУ фактичною вважається перевірка, яка здійснюється за місцем фактичного здійснення платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності платника податків. Така перевірка здійснюється ДФС щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків. Перелік підстав для її проведення визначено п. 80.2 ст. 80 ПКУ:

  • якщо за результатами перевірок інших платників податків виявлено факти, які свідчать про можливі порушення платником податків законодавства щодо виробництва та обігу підакцизних товарів, здійснення платником податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, та виникає необхідність перевірки таких фактів;
  • у разі отримання від інших органів інформації, що свідчить про можливі зазначені порушення;
  • письмового звернення покупця (споживача), оформленого відповідно до закону, про порушення платником встановленого порядку проведення розрахункових операцій, касових операцій, патентування або ліцензування;
  • неподання суб'єктом господарювання у встановлений законом термін обов'язкової звітності про використання РРО, РК та КОРО, подання їх з нульовими показниками;
  • у разі отримання інформації про порушення вимог законодавства щодо виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, пального;
  • у разі виявлення за результатами попередньої перевірки порушення законодавства з питань, визначених у п. 75.1.3. У цьому випадку перевірка може бути проведена одноразово протягом 12 місяців з дати складання акта за результатами попередньої перевірки.
  • у разі отримання інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету, а також здійснення фізичною особою підприємницької діяльності без державної реєстрації.
Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter