X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
Возмещение командировочных расходов лицам, не состоящим с учреждением в трудовых правоотношениях, облагается НДФЛ и военным сбором

В письме ГУ ГФС в Житомирской области от 10.11.2015 г. № 860/06-30-17-01-42 отмечается, что учреждение может направлять в командировки лиц, которые находятся с ним в трудовых отношениях, и возмещать им командировочные расходы согласно документам, подтверждающим стоимость понесенных в связи с командировкой расходов.

В случае возмещения командировочных расходов лицам, не являющимся работниками учреждения, такие расходы облагаются налогом на доходы физических лиц согласно п. 164.2 ст. 164 НКУ и военным сбором.

Мало того, если это бюджетное учреждение, надо будет доказать Госфининспекции, что направление в командировку постороннего лица не является нецелевым использованием бюджетных средств. А если это негосударственное предприятие - налоговикам доказать связь такой командировки постороннего человека с хозяйственной деятельностью предприятия.

Больше новостей
Текст документа

Лист Головного управління ДФС у Житомирській області від 10.11.2015 р. № 860/06-30-17-01-42

Головне управління ДФС у Житомирській області розглянуло звернення та відповідно до статті 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями) (далі – ПКУ) в межах компетенції повідомляє наступне.

Відповідно до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.98 № 59, службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника органу державної влади, підприємства, установи та організації, що повністю або частково утримується (фінансується) за рахунок бюджетних коштів (далі – підприємство), на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв'язок службового відрядження з основною діяльністю підприємства).

Таким чином, установа може направляти у відрядження осіб, які перебувають з нею у трудових відносинах, та відшкодовувати їм витрати на відрядження згідно підтвердних документів. Підтвердними документами, що засвідчують вартість понесених у зв'язку з відрядженням витрат, є розрахункові документи відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та Податкового кодексу України.

У разі відшкодування витрат на відрядження не працівникам установи такі витрати оподатковуються податком на доходи фізичних осіб згідно п. 164.2 ст. 164 та військовим збором відповідно до пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розд. XX Податкового кодексу України.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter