X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера

ЗАПИТАННЯ: Особі, яка відряджається, видано готівку для придбання ТМЦ у підприємства за місцем відрядження. Чи поширюються на таку операцію обмеження щодо готівкових розрахунків у сумі 10 000 грн.?

ТОВ "ЮБК "ЕКСПЕРТ"

З питань консультацій звертатися за тел. 0 800 750 570 (багатоканальний), (044) 221 05 57

Згідно з п. 6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148, суб'єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:

  • між собою - у розмірі до 10 000 грн. включно;
  • з фізичними особами - у розмірі до 50 000 грн. включно.

При цьому такі обмеження не поширюються, зокрема, при видачі готівки на відрядження.

Отже, видача роботодавцем готівки працівникові, який відряджається, готівкові обмеження не поширюються, а на розрахунки працівника з іншими суб'єктами господарювання під час відрядження (зокрема, у разі придбання ТМЦ) поширюється десятитисячне обмеження. Аналогічної думки дотримується й ДФС у Базі знань "ЗIР" (підкатегорія 109.13).

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter