X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера

ЗАПИТАННЯ: У зв'язку з розширенням діяльності підприємство відкрило декілька магазинів. Проте звіт за формою № 20-ОПП не подавався (магазини відкривалися більше ніж 6 місяців тому). Чи треба зараз подавати форму № 20-ОПП?

ТОВ "ЮБК "ЕКСПЕРТ"

З питань консультацій звертатися за тел. 0 800 750 570 (багатоканальний), (044) 221 05 57

Згідно з п. 8.1 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588 (далі - Порядок), платник податків зобов'язаний повідомляти про всі об'єкти оподаткування та об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, органи ДФС за місцезнаходженням таких об'єктів за основним і неосновним місцем обліку.

Об'єктами оподаткування та об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки зі сплати податків і зборів. Такі об'єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з ПКУ. Пунктом 8.4 Порядку передбачено, що повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (об'єкт оподаткування), подається протягом 10 робочих днів після його реєстрації, створення або відкриття до ДФС за місцезнаходженням такого об'єкта.

Повідомлення подається протягом 10 робочих днів з дати оформлення договору купівлі-продажу, оренди або іншого документа на право володіння, користування або розпорядження об'єктом оподаткування.

Відповідальність за неповідомлення органів ДФС передбачена ст. 117 ПКУ, відповідно до якої на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи або юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, накладається штраф у розмірі 510 грн.

Отже, штраф застосовуватиметься незалежно від того, подасть на сьогодні підприємство форму № 20-ОПП чи ні.

Додатково зауважимо, що згідно з п. 7.1 Порядку, якщо відповідно до законодавства у платника податків, крім обов'язків щодо подання податкових декларацій (розрахунків, звітів) та/або нарахування, утримання або сплати податків, зборів на території адміністративно-територіальної одиниці за своїм місцезнаходженням виникають такі обов'язки на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, то він зобов'язаний стати на облік також за неосновним місцем обліку до відповідних органів ДФС.

У разі відкриття нових магазинів в інших населених пунктах у підприємства виникає обов'язок взяття на облік за неосновним місцем обліку, оскільки в них працюватимуть працівники, із заробітної плати яких необхідно сплачувати податок на доходи до місцевого бюджету. Якщо податок на доходи сплачений до іншого місцевого бюджету, тобто не за місцем працевлаштування працівників, то органи ДФС застосовуватимуть штрафні санкції за його несплату. При цьому за місцем сплати податку у підприємства утворюється його переплата.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter