X
АВЕРС - БУХГАЛТЕРИЯ электронный журнал для бухгалтера
Без рубрики
09.10.2019

ЗАПИТАННЯ: Працівниця підприємства має вийти з декретної відпустки 22 жовтня, але повертатися на роботу вона не планує. З якої дати їй треба написати заяву про звільнення, щоб керівництву не довелося звільняти працівника, взятого на її місце на період декретної відпустки? І якщо заява буде написана 22 жовтня, чи треба оплачувати цей день?

ТОВ "ЮБК "ЕКСПЕРТ"

З питань консультацій звертатися за тел. 0 800 750 570 (багатоканальний), (044) 221 05 57

У цій ситуації працівниці, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, доцільніше написати заяву про звільнення за власним бажанням до 22 жовтня 2019 року, тобто до настання дати фактичного виходу на роботу, наприклад 21 жовтня 2019 року.

Зауважимо, що звільнення працівника в період перебування його у відпустці буде правомірним лише в тому випадку, якщо підставою для такого звільнення є власне бажання такого працівника (ст. 38 КЗпП). Звільнення працівника в період перебування його у відпустці за ініціативою роботодавця заборонено.

Якщо працівниця напише заяву про звільнення 22 жовтня, то цей день вважатиметься останнім днем її роботи, за який заробітна плата нараховується в загальному порядку.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter